wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Czytajcie "działkowca"!

Strona główna


Mimo, że zima w pełni, warto sięgnąć po najnowszy, dostępny już w sprzedaży, lutowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędnej lektury dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:


● Wyróżniające się niewielkimi rozmiarami i harmonijnym kształtem małe drzewka to wyjątkowo atrakcyjne elementy każdej kompozycji. Mogą powstawać z wielu różnych gatunków i odmian roślin uprawianych zarówno w gruncie jak i w pojemnikach. Jak je dobierać? Czy można je tworzyć samemu?


● Hortensje stały się ostatnio bardzo modne, a ze względu na wyjątkowe walory dekoracyjne zaliczane są do ogrodowej elity. Oprócz najczęściej spotykanych, klasycznych odmian hortensji ogrodowej poznaj również inne, nie mniej atrakcyjne gatunki jak np. hortensja pnąca, bukietowa czy dębolistna!


● Azalie doniczkowe to wyjątkowo efektowna dekoracja mieszkań. Silnie się rozkrzewiają i dzięki temu tworzą piękne, kuliste formy obsypane dużymi, dzwonkowatymi kwiatami. Jednak uwaga! Krzewy te wymagają szczególnej pielęgnacji i aby długo cieszyły swoim wyglądem, warto poznać tajniki ich uprawy!


● Ogromne kwiatostany i liście wielu gatunków bylin stanowią dominujący akcent na rabatach i z daleka skupiają naszą uwagę. Jakie to gatunki i jak  komponować bylinowe olbrzymy na działce?
● Pod koniec lutego można już prześwietlać korony w pełni wyrośniętych i owocujących drzew owocowych. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względu na obfitość i jakość uzyskiwanych plonów owoców, ale także dla ogólnej estetyki działki!
● Jabłonie o całkowicie czerwonych owocach (skórka i miąższ) to prawdziwy sadowniczy rarytas. Na rynku pojawiły się już odmiany z tą niezwykłą cechą. Jakie są ich zalety? Jak je wykorzystywać?
● U progu nowego sezonu warto zapoznać się z aktualną ofertą narzędzi do cięcia roślin, niezbędnych podczas pielęgnacji działki. Dowiedz się czym najlepiej kierować się przy ich zakupie. Poznaj rynkowe nowinki!
● Jak gęsto sadzić rośliny? To odwieczny problem działkowców przy urządzaniu lub modernizacji działki. Poznaj różne metody nasadzeń oraz liczne czynniki, które mają na to wpływ!
● Mikoryza to naturalny związek pomiędzy korzeniami roślin a wyspecjalizowanymi grzybami glebowymi. Na czym polega mikoryzowanie roślin? Jakie to daje korzyści?
● Olejki eteryczne, czyli stężone wyciągi z ziół mogą mieć wiele korzystnych właściwości dla naszego zdrowia. Poznaj zalety aromaterapii, skorzystaj z całego leczniczego bogactwa roślin!

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w lutowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

« Powrót