wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Postanowienia II Kongresu PZD wysłane do posłów

Strona główna

Zgodnie z decyzją Krajowej Rady PZD do nowo wybranych posłów RP wysłany został „Biuletyn Kongresowy”. Mimo tego, że publikacja była gotowa już kilka dni po II Kongresie PZD z wysyłką musieliśmy wstrzymać się blisko cztery miesiące, gdyż nie wszyscy posłowie do których skierowaliśmy naszą korespondencję, posiadali adresy biur poselskich.

Krajowa Rada PZD  przekazała posłom RP egzemplarze „Biuletynu Kongresowego” z nadzieją, że pozwoli on na poszerzenie wiedzy o roli i funkcji rodzinnych ogrodów działkowych dla społeczeństwa, a w szczególności dla społeczności lokalnych. Działkowcy znają wartość tego co mają, działkowcy znają wartość ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i jej znaczenie dla istnienia ruchu ogrodnictwa działkowego w naszym kraju i dlatego tak ofiarnie i z taką determinacją jej bronią. Do tej obrony starają się też pozyskiwać sojuszników, którzy doceniają znaczenie rodzinnych ogrodów działkowych dla polskich rodzin.
         II Kongres pokazał, co myślą polscy działkowcy na temat wszystkich zawirowań, które dzieją się wokół ogrodów, ustawy i Związku oraz proponowanych zmian prawnych pozbawiających działkowców dotychczasowych praw i zmierzających do likwidacji ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Wszystkich, którzy chcą zapoznać się z tekstami opublikowanymi w „Biuletynie Kongresowym” zachęcamy do jego ściągnięcia. Wystarczy kliknąć w link.

« Powrót