wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Działkowa inauguracja prac poselskich Stanisława Kalemby

Strona główna

6 grudnia delegacja działkowców z Piły i Czarnkowa spotkała się z Posłem na Sejm Stanisławem Kalembą z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Było to pierwsze spotkanie z posłem po październikowych wyborach do Sejmu i Senatu RP.

Andrzej Kierzkowski, sekretarz OZ PZD w Pile zrelacjonował to wydarzenie następująco:

Działkowcy przekazali gratulacje z okazji ponownego wyboru do Sejmu od samorządów ROD oraz działkowców Okręgu Pilskiego.

Uczestnicy spotkania poinformowali Posła, że delegaci Okręgu Pilskiego uczestniczący w II Kongresie PZD, który odbył się we wrześniu bieżącego roku, z wielkim szacunkiem odnieśli się wystąpień zaproszonych gości, a w szczególności do wystąpienia Marszałka Józefa Zycha, Posła PSL, który w sprawie skierowanego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego przez Prezesa Sądu Najwyższego w sprawie stwierdzenia niezgodności z Konstytucją całej naszej ustawy z 2005 roku stwierdził, że chce się zwrócić się we własnym imieniu do obecnego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o rozważenie i skierowanie stosownego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o wstrzymanie jego prac i umorzenie postępowania.

Od Kongresu minęło już pięć tygodni a działkowcy z niepokojem oczekują na wypełnienie zobowiązań przez Marszałka w tak ważnej dla nich sprawie doczekać się nie mogą.

Poseł Stanisław Kalemba w obecności uczestników spotkania odbył w tej sprawie rozmowę telefoniczną z Posłem Józefem Zychem, który prosił o przekazanie, że jest w stałym kontakcie z Pierwszym Prezesem Sądu. W nadchodzącym tygodniu rozmawiać będzie osobiście na temat wycofania wniosku z Trybunału Konstytucyjnego. O wynikach rozmowy poinformuje Prezesa Okręgowego Zarządu PZD osobiście Poseł Stanisław Kalemba.

Przypominamy, że my, wyborcy mamy pełne prawo i obywatelski obowiązek rozliczać wybranych przez nas reprezentantów z ich wyborczych obietnic. Spotkanie działkowców z Posłem Kalembą jest tego doskonałym przykładem.

TR

« Powrót