wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Narada Przewodniczących Okręgowych Komisji Rewizyjnych PZD

Strona główna


W dniach 14 – 15 listopada w Warszawie obyła się narada dla Przewodniczących Okręgowych Komisji Rewizyjnych PZD. W pierwszym dniu spotkania uczestniczył prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który odniósł się do aktualnej sytuacji ogrodów i Związku, odpowiedział też na liczne pytania padające z sali. Następnie, główna księgowa Krajowej Rady PZD  Mirosława Marks, omówiła sprawozdania finansowe jednostek organizacyjnych PZD za 2011 rok. Wspólnie z przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej Marią Fojt odniosły się do protokołu  z oceny sprawozdań finansowych Okręgowych Zarządów PZD dokonanych przez Okręgowe Komisje Rewizyjne PZD.
W drugim dniu narady kierownik Wydziału Gospodarki Gruntami PZD Mariola Kobylińska omówiła tematy związane z wykorzystaniem funduszy oraz kwestie dotacji, pożyczek i rozliczeń. Odpowiedziała też na liczne pytania uczestników narady. Następnie radca prawny Krajowej Rady PZD Tomasz Terlecki omówił propozycje zmiany statusu PZD, które napłynęły do Krajowej Rady. Przyjął też wnioski uczestników spotkania.
W dalszej części narady  przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej pani Maria Fojt przedstawiła wyniki kontroli przeprowadzonych w 2011 roku przez Okręgowe Komisje Rewizyjne PZD na polecenie Krajowej Komisji oraz omówiła zadania w jednostkach organizacyjnych PZD.  Następnie podsumowała czteroletnią działalność Krajowej Komisji Rewizyjnej oraz podziękowała Przewodniczącym i Członkom  Krajowej Komisji za rzeczową dyskusję, pracę, trud  i zaangażowanie w jednostkach organizacyjnych Związku oraz obronę Ustawy o ROD z 2005 roku.
                                                                                                     (MZ)

« Powrót