wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Czytajcie "działkowca" !!

Strona główna

 


W sprzedaży dostępny jest już najnowszy, grudniowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres późnej jesieni oraz zimy i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:


● Popularne gwiazdy betlejemskie, kalanchoe, zygokaktusy czy begonie zimowe zachwycają nas swoimi kwiatami w czasie, gdy większość roślin pozostaje w uśpieniu. Ze względu na porę kwitnienia często wykorzystywane są do świątecznych dekoracji. Jak należy się z nimi obchodzić by długo zachowały atrakcyjność i zakwitły ponownie w kolejnym roku?

 


● Choinka to nieodłączny atrybut świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tradycyjnych, powszechnie oferowanych w tym czasie drzewek, może warto skorzystać również z oferty iglaków egzotycznych? Spróbuj! Zadziw innych oryginalną, niespotykaną wersją świątecznej dekoracji!


● Zima to okres spoczynku przyrody i wydawać by się mogło, że nasze  działki i rośliny nie wymagają w tym czasie specjalnej uwagi. Są jednak prace, jak np. odpowiednie zabezpieczenia roślin, których nie wolno nam w tym czasie zaniedbać. W obszernym dziale „Ogród w praktyce” opisujemy również m.in.  jak stratyfikować nasiona, przechowywać nawozy, czy pozbyć się szkodników z roślin doniczkowych.


● Niewielkie drzewka wierzb szczepionych na pniu stają się coraz bardziej popularne. Rośliny te mogą mieć wiele cennych zastosowań. Ich zaletami są m.in. niewielkie rozmiary, ciekawy pokrój i aksamitne bazie a także łatwość uprawy.

● Wiele gatunków drzew i krzewów pochodzi z bardziej surowego klimatu, a niektóre z nich są wyjątkowo odporne na ostre zimy i przymrozki. Warto je poznać i cieszyć się ich niezawodnością!
● Hebe to wyjątkowo piękne krzewinki przeznaczone do dekoracji balkonów, tarasów i mieszkań. Jak je jednak uprawiać by uniknąć rozczarowań?
● Często, nie tylko początkujący ogrodnicy, pragną uzyskać szybki efekt dekoracyjny na swojej działce. Jakie rośliny i metody zastosować aby to osiągnąć? Przed jakimi problemami warto przestrzec?
● Czy znacie różę jabłkowatą? Odznacza się ona wyjątkowo cennymi, dużymi owocami, nadającymi się m.in. na niezrównane konfitury, herbaty, wina, czy nalewki!
● Jakiego typu drzewka i gatunki sadownicze nadają się do formowania koron sztucznych jak np. sznur, świecznik, szpaler czy wachlarz? Jak przygotować konstrukcję i formować takie korony?
● Czy warto wracać do starych odmian grusz? Które z nich można jeszcze polecać do uprawy? Jaka jest ich wartość? Gdzie je nabywać?
● Które ze szkodników roślin dały się nam najbardziej we znaki w mijającym roku? Jakie z tego można wyciągnąć wnioski na przyszłość?
● Niektóre rośliny doniczkowe potrafią oczyszczać powietrze w mieszkaniach z obecności szkodliwych związków chemicznych. Poznaj te  gatunki i wykorzystaj roślinne „filtry” w domu!
● Rokitniki to rośliny bardzo odporne i mało wymagające. Jednak ich prawdziwym skarbem są lecznicze owoce – jak je przetwarzać i wykorzystywać?
Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w grudniowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

« Powrót