wyszukiwanie w serwisie
 
Strona g³ówna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Wspó³praca miêdzynarodowa
Jak zostaæ dzia³kowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjêæ
Z dzia³alno¶ci Okrêgowych Zarz±dów
Dzia³kowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Zwi±zku Dzia³kowców
Partie i Zwi±zki Zawodowe w obronie dzia³kowców
Obrady Okrêgowych Zjazdów Delegatów PZD
Dzia³kowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Dzia³kowiec
Konkursy w PZD
Wie¶ci z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomo¶ci
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Zwi±zkowa
Kontakt

Protest dzia³kowców z ROD "Hutnik" w Koninie w sprawie wniosku I Prezesa SN do TK

Strona g³ówna

PZD
ROD „Hutnik”
Konin

Trybuna³ Konstytucyjny
Warszawa

PROTEST

Dzia³kowcy i ich rodziny z Rodzinnego Ogrodu Dzia³kowego „Hutnik" w Koninie zebrani w dniu 18 wrze¶nia 2010 roku na uroczysto¶ciach „Dnia Dzia³kowca 2010" stanowczo i ostro protestuj±  przeciwko pracom prowadzonym nad wnioskiem Pierwszego Prezesa S±du Najwy¿szego z dnia 22 lutego 2010 roku o stwierdzenie niewa¿no¶ci 6 podstawowych zapisów ustawy z 2005 roku o Rodzinnych Ogrodach Dzia³kowych oraz s± zbulwersowani i oburzeni wy¶nieniem z dnia 6 wrze¶nia 2010 roku o stwierdzenie niewa¿no¶ci z Konstytucj± RP ca³ej ustawy.


Jeste¶my oburzeni tym bardziej, ¿e to Pierwszy Prezes S±du Najwy¿szego, który stoi na stra¿y przestrzegania prawa, wystêpie do Trybuna³u Konstytucyjnego o odebranie dzia³kowcom ich praw nabytych przez dziesiêciolecia. Dzia³kowcy to w wiêkszo¶ci emeryci i renci¶ci, którzy w³asnymi rêkoma doprowadzili otrzymane grunty, w wiêkszo¶ci nieu¿ytki, do piêknych terenów zielonych, które stanowi± p³uca miast, i s± miejscem ich wypoczynku po wielu latach pracy.


Odebranie im podstawowych praw zawartych w sze¶ciu zapisach ustawy jest pogwa³ceniem praw nabytych oraz prób± odebrania im dorobku niekiedy ca³ego ¿ycia. 


Domagamy siê odrzucenia przez Trybuna³ Konstytucyjny wniosków skierowanych przez Pierwszego Prezesa S±du Najwy¿szego i pozostawienie dotychczasowej dobrej ustawy o ogrodach dzia³kowych z 2005 roku w niezmienionym kszta³cie.


Pod w/w protestem podpisy z³o¿y³o 37 dzia³kowców

« Powrót