wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Apel uczestników obchodów Dni Działkowca OZ Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i 35-lecia ROD "Słonecznik" w Iławie w sprawie wniosku I Prezesa SN do TK dot. Ustawy o ROD z dnia 8 lipca 2005r.

Strona główna

Trybunał Konstytucyjny RP


APEL

Uczestników Obchodów Dni Działkowca Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie i 35-Iecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Słonecznik' w Iławie.


My działkowcy z Okręgu Warmińsko-Mazurskiego zebrani 28.08.2010 r. na uroczystych obchodach Okręgowego Dnia Działkowca i 35-lecia ROD „Słonecznik' w Iławie wnosimy do Trybunału Konstytucyjnego o odrzucenie wniosku I Prezesa Sądu Najwyższego o uznanie za niekonstytucyjne 6 artykułów Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z 8 lipca 2005 roku.


Dzisiaj jest dzień radosny, fetujemy swoje największe doroczne święto, szczycimy się swoimi dokonaniami, a jest ich naprawdę wiele. Oto ROD, w którym jesteśmy zajął I miejsce w konkursie na najlepszy Ogród w 2010 r. w kraju. Mimo to musimy głośno i donośnie zabrać głos w tej chwili w najważniejszej dla nas sprawie, w sprawie obrony naszych ogrodów. Ten głos w obliczu bezprawia, uknutego w majestacie rzekomego prawa, to nasz związkowy obowiązek. Nie można, bowiem obojętnie przejść obok zakusów „nawiedzonych' reformatorów i nie dostrzec ich podstępnych zamiarów. Nic od dziś wiadomo, że w wielu regionach kraju przejęcie gruntu zajmowanego przez ogrody działkowe PZD, spędzało sen z powiek licznym naszym „sprzymierzeńcom'.

To oni pod przykrywką obrony nas przed rzekomymi zagrożeniami knuli swoje partykularne interesy. Dzisiaj okazuje się, że sojusznikiem ich jest nawet I Prezes Sądu Najwyższego. Dlatego też w tak uroczystym dniu jak ten dzisiejszy, zapewniamy Pana Panie Prezesie Trybunału Konstytucyjnego, wszystkich szanownych sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz rodaków, którzy często w gąszczu szumu medialnego i manipulacji nie wiedzą, przed czym się bronimy - nie dzieje się nam żadna krzywda. To nie z krzywdy wyrastają sukcesy - tak dobitnie mówią do Was działkowcy, którzy walnie przyczynili się do wygrania konkursu i zdobycia miana najlepszego ogrodu w kraju. Bronimy się przed pseudo działkowiczami i nieudacznikami, którzy realizując „chore' wizje mogą doprowadzić do osłabienia a nawet upadku nasz prężny ruch związkowy. Nas skutecznie chroni ustawa, a przepisy w niej zawarte już dawno zweryfikowało życie i na pewno nie wymagają takiej korekty.


Apelując o wyrozumiałość wobec naszych słusznych obaw, w rozpatrzeniu przedmiotowego wniosku, zdecydowanie przeciwstawiamy się:
-wszelkim mechanizmom zmierzającym do trwałej blokady rozwoju ogrodnictwa działkowego,
-kwestionowaniu tytułu prawnego do gruntów zajętych przez nasze ogrody i w konsekwencji pozbawienia ich roli, jako urządzeń użyteczności publicznej,
-pozbawieniu lub ograniczeniu należytej ochrony prawnej działkowców, związanej ze statusem użytkownika działki,
-próbom „ubezwłasnowolnienia' poprzez pozbawienie prawa do działki i wartości materialnych z nią związanych,
-odbieraniu podstawowych uprawnień samorządom działkowców.

Nie ignorujmy milionowej rzeszy rodzin działkowców, nie „uszczęśliwiajmy ich na siłę' wizją, nie wiele mającą z racjonalnym, przez lata sprawdzonym, nie tylko w naszym kraju i prężnie działającym, ruchem związkowym działkowców. Pozostawcie naszą ustawę w dotychczasowym kształcie i niech nadal nam dobrze służy, nam bo to dla nas jest ona najbardziej potrzebna.


Do wiadomości:
1. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego.
2. Marszałek Sejmu RP i Senatu RP.
3. Kluby Parlamentarne: PO, SLD, PSL.
4. Krajowa Rada PZD w Warszawie

 

W załączeniu: lista z 183 podpisami uczestników oraz 135 podpisów działkowców z ROD "Lenpol" w Szczytnie

-łącznie pod w/w apelem podpisy złożyło 318 działkowców

 

Iława, dnia 28 sierpnia 2010r.

« Powrót