wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Nowy Świat działkowcow.

Strona główna

 

Nowy Świat działkowców

Jednym z tegorocznych laureatów nagrody Burmistrza Miasta Kłodzka „As Kłodzka 2010" jest Krystyn Fajkowski, prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nowy Świat” Na pytania dotyczące pracy na rzecz działkowców w Kłodzku oraz zbliżających się wyborów na prezesa zarządu Krystian Fajkowski odpowiada radnej Zdzisławie Górskiej.


Funkcje prezesa ROP w Kłodzku pełni pan od 2005 roku. Co od tego czasu zmieniło się na korzyść działkowców?
Rozpocznę od tego, że bardzo dziękuję burmistrzowi Bogusławowi Szpytmie za przyznane mi wyróżnienie. Jestem mile zaskoczony i cieszę się, że moje działania na rzecz działkowców zostały dostrzeżone przez władze Kłodzka. Co do pani pytania - od czasu objęcia przeze mnie funkcji prezesa za priorytet postawiłem sobie poprawę stanu technicznego naszej świetlicy. Od dawna bowiem wymagała ona wielu poprawek natury budowlanej. Dlatego też moje pierwsze kroki skupiły się właśnie na sprawach remontowych. Warto tu wymienić min.: naprawę dachu, położenie kafli w kuchni, ocieplenie i pomalowanie ścian zewnętrznych, wymianę rynien, wyremontowanie podłogi. Oprócz świetlicy naprawione zostały także bramy ogrodowe, odrestaurowano plac zabaw dla dzieci. Wspólnie z działkowcami zajęliśmy się wymianą siatki ogrodzeniowej przy świetlicy i od strony osiedla św. Wojciecha Dodatkowo, nasza świetlica wzbogaciła się o nowe wyposażenie. Kupiliśmy krzesła, obrusy, termosy, kuchenkę gazową oraz inne niezbędne sprzęty.


Zmieniło się zatem sporo. Skąd pochodziły środki na zakupy i remonty?


Głównie pokrywali je ze swoich składek działkowcy. Dostaliśmy również 1 tys. zł z PZD Sudeckiego Okręgu Szczawna Zdrój, hojni oka¬zali się także nasi sponsorzy i darczyńcy.


Często odwiedzam ogrody „Nowy Świat" i przyznaję - tylko pozazdrościć tak pięknie utrzymanych działek.

Nieskromnie potwierdzam tę opinię, ale muszę dodać, że aby te ogrody wyglądały tak dobrze, niezbędna jest zgoda całego zespołu ludzi, za co im serdecznie dziękuję. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu wycięte zostały drzewa  owocowe starej generacji, wykoszono hektary traw od strony ul. Noworudzkiej. Bardzo pomocnym i usprawniającym poruszanie się po terenie było nadanie numerów każdej alejce i działce.
Za dbałość o swoje ogrody działkowcy wciąż otrzymują dyplomy, odznaczenia oraz słowa pochwały od zarządu oraz osób odwiedzających nasze działki. W sezonie wiosenno-letnim organizujemy zabawy w świetlicy oraz ogniska na świeżym powietrzu. Zawsze towarzyszy tym spotkaniom wspaniała rodzinna  atmosfera, często zapraszamy na nie samorządowców z naszego miasta.


Wiosną tego roku odbędą się wybory na prezesa ROD „Nowy Świat". Czy będzie pan kandydował? Jeżeli tak i jeśli zostanie pan wybrany ponownie, co zamierza pan jeszcze zrobić?


Jeżeli członkowie ogrodów zdecydują, to będę kandydował. Jeżeli wygram, będę starał się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby ogrody „ Nowy Świat” jeszcze lepiej niż do tej pory służyły właścicielom działek Chciałbym rozbudować świetlicę, zamontować w niej klimatyzację, położyć tynk strukturalny na zewnętrznych ścianach oraz dobudować krytą pergolę.
Dziękuję za rozmowę.

Mysie, że działkowcy docenią pana starania

Kurier Kłodzki marzec 2010

« Powrót