wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Kolegium Prezesów ROD w Gnieźnie

Strona główna

                                  Kolegium Prezesów ROD w Gnieźnie


Kolegium Prezesów w Gnieźnie swym zasięgiem obejmuje 28 Rodzinnych Ogrodów Działkowych zlokalizowanych w Gnieźnie - 21, Witkowie - 2, Trzemesznie - 2, Kłecku l, Czerniejewie l oraz w Kalinie na terenie gminy Gniezno l ogród.
Na zorganizowane na dzień 2 lutego br. przez Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu spotkanie szkoleniowe dotyczące przygotowań przez ustępujące zarządy materiałów do sprawozdań oraz przeprowadzenia samych zebrań sprawozdawczo wyborczych Kolegium Prezesów zaprosiło Prezydenta Miasta Gniezna -Jacka Kowalskiego oraz zastępcę Przewodniczącego Rady Miasta Gniezna – Czesława Kruczka.
W otwarciu i wprowadzeniu zapoznano zebranych z tematyką spotkania a zaproszonych gości z osiągnięciami ogrodnictwa działkowego w minionym roku. Podziękowano Prezydentowi i Przewodniczącemu Rady za dotychczasową bardzo dobrą współpracę, za przychylny klimat do wszelkich poczynań poszczególnych ogrodów . Zabezpieczana w budżecie Miasta na wniosek Prezydenta dotacja na poparcie działań w zakresie budowy nowych urządzeń oraz utrzymania infrastruktury ogrodowej jest przez Radę Miasta zatwierdzana. W nowych planach zagospodarowania zabezpieczono nowe tereny na potrzeby ogrodnictwa działkowego. Za to wszystko obecni na zebraniu oklaskami podziękowali zaproszonym gościom. W tym miejscu dodać należy, że również przyjaciół mamy w innych miejscowościach - Burmistrz Witkowa za pomoc przy realizacji modernizacji świetlicy ogrodowej w ROD Świerczewskiego, za udział we wszystkich spotkaniach i zebraniach organizowanych na terenie ogrodu uchwałą walnego zebrania otrzymał tytuł „Honorowego Członka Ogrodu". Zabierając głos Prezydent Kowalski podziękował za wspaniale przygotowaną w 2009 roku imprezę pod nazwą „l Gnieźnieńskie Dożynki Działkowe", Zaproponował dalszą kontynuację takiej propagandy ruchu działkowego. Oświadczył, że dla dobra miasta jest zdecydowanym zwolennikiem utrzymania ogrodów działkowych według dotychczasowych rozwiązań. Podkreślił, że tylko w tych schematach ogrody będą nadał zielonymi płucami miasta i miejscami rekreacji i wypoczynku dla najuboższych. Dla działkowców otwarte są również pomieszczenia i organizowane spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury, Takie zaproszenie na!9 i 20 lutego na warsztaty dla działkowiczów przekazano obecnym na spotkaniu / w załączeniu plakat informacyjny.
W podobnym tonie wypowiadał się Przewodniczący Rady Miasta.
Na tak podatny grunt padła propozycja zorganizowania w Gnieźnie Okręgowych Dni Działkowca w 2010 roku. Oczywiście z wielkim zadowoleniem Prezydenta i aktywistów gnieźnieńskich została przyjęta.


                                                                            Zdzisław Stankowiak
                                                                          Członek OZ PZD w Poznaniu
 

« Powrót