wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Niedzielny spacer po Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Waszyngtona w Warszawie.

Strona główna

Niedzielny spacer po Rodzinnym Ogrodzie Działkowym 
im. Waszyngtona w Warszawie

 

W ramach rozpoczynającego się festiwalu pn. „Warszawa w budowie” organizowanego  przez warszawskie  Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w niedzielne popołudnie (o godz. 13.00) odbyło się na terenie ROD im. Waszyngtona w Warszawie spotkanie z prof. Rochem Sulimą,  kierownikiem Zakładu Kultury Współczesnej w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, ponadto antropologiem kulturowym, historykiem kultury oraz  wieloletnim badaczem warszawskiego społeczeństwa działkowego. Celem spotkania było propagowanie pielęgnowania zieleni w mieście na przykładzie miejskiego ogrodu działkowego, jako skoncentrowanego świata naturalnego, który stanowi oazę  spokoju i odetchnienia od zgiełku wielkomiejskiego życia.  Na spotkanie przybyli nie tylko działkowcy, ale również studenci i mieszkańcy Warszawy, którzy z wielkim zainteresowaniem przyszli „podpatrzeć” jak wygląda życie na działkach.
Wykład prof. R. Sulimy, który poświęcony został rozważaniom nad sztuką uprawiania działki oraz idei ogrodnictwa działkowego w Polsce, wzbudził bardzo pozytywną reakcję słuchaczy, zwłaszcza młodych ludzi, którzy chętnie udzielali się w dyskusji wywołanej na koniec wykładu.
Po wykładzie odbył się spacer po ogrodzie, podczas którego można było przechadzać się alejkami ogrodu, spotkać i porozmawiać z urzędującymi na swej działce działkowcami. Spotkanie zakończyło się piknikiem na jednej z działek. Na uczestników czekały pyszne domowe wypieki, kompot oraz muzyka z gramofonu.
Organizacja niniejszego spotkania i zaangażowanie w to ogrodu działkowego
okazała się bardzo dobrym pomysłem na promocję istniejącej zieleni w mieście, która winna stanowić nierozłączny element krajobrazu miejskiego.

ECH

« Powrót