wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Czytajcie "DZIAŁKOWCA"!

Strona główna

Czytajcie „działkowca"!

W sprzedaży dostępny jest już najnowszy, październikowy numer miesięcznika „działkowiec" - niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres jesieni i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:
• Jesienne vademecum to praktyczny blok tematyczny, w którym opisujemy wszystkie najważniejsze prace, jakie należy wykonać w tym czasie na działce. Z naszym poradnikiem będziesz na bieżąco!
• Gdy działka pozostaje na zimę bez opieki, warto pomyśleć o bezpieczeństwie. Opiszemy m.in. różne metody zabezpieczania altan przed włamaniem. Bądź mądry przed szkodą!
• Chryzantemy - typowe kwiaty jesieni - wyróżniają się obfitym kwitnieniem i olbrzymią skalą barw - warto je mieć na działce! Ale uwaga: doradzamy, które odmiany zimują w naszym klimacie.
• Dla tych, którzy nie lubią częstych zmian na rabatach, przydatne okażą się propozycje wyjątkowo długowiecznych gatunków bylin.
• Poznanie gatunków krzewów dobrze rosnących na kwaśnej glebie i nieznoszących nadmiaru wapnia, pomoże ci uniknąć wielu błędów w przyszłości!
• Wiele gatunków krzewów liściastych i iglastych rośnie płasko i szeroko. Korzystając z naszych rad i ty możesz mieć na działce
krzewiasty kobierzec!
• Żywotniki, potocznie zwane tujami, to niezwykle popularne i doceniane iglaki. Dowiedz się jak skutecznie radzić sobie z problemami w ich uprawie! Poznaj odmianowe nowinki!
• Tworzenie udanych kompozycji z drzew, krzewów i bylin na małej powierzchni to zwykle niełatwa sztuka. Z nami się to jednak uda!
• Jesień to tradycyjna pora sadzenia drzew i krzewów. Poznaj podstawowe zasady jakie powinny być przestrzegane podczas kupowania i sadzenia roślin z tzw. gołym korzeniem.
• Nadchodzi okres zakładania zimowych zabezpieczeń. Doradzamy jakie „kołderki" są najkorzystniejsze do okrywania roślin.
• Dlaczego giną pszczoły? W ostatnich latach obserwuje się masowe ginięcie tych pożytecznych zapylaczy. Odkrywamy jakie są tego przyczyny.
• Jak ocenić zasobność gleby na działce? Z nami dowiesz się nie tylko tego! Doradzamy jak, opierając się na wynikach analizy chemicznej gleby, ustalić potrzebne dawki nawozów.
• Zamiast rozpalać ogniska, warto zastanowić się nad zakupem rozdrabniarki, która umożliwi sprawne przekompostowanie gałęzi i innych resztek po uprawach.

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w październikowym „działkowcu"!


Nasz miesięcznik „działkowiec" to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.
My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!


Opracowanie: Sławomir Milewski

« Powrót