wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Tygodnik Ostrołęcki o sytuacji ostrołęckich ROD i działkowców

Strona główna

Tygodnik Ostrołęcki o sytuacji ostrołęckich ROD i działkowców


W dniu 13 września 2011 r. w Tygodniku Ostrołęckim ukazał się artykuł redaktor B. Modzelewskiej „Ksiądz chce 1 000 000 zł od działkowców'.


Artykuł ten opisuje sytuację gruntów ROD „Czeczotka' w Ostrołęce, do których roszczenie zgłosiła Parafia Św. Antoniego Padewskiego oraz gruntów pozostałych, ostrołęckich ogrodów działkowych, objętych działaniami Prezydenta Miasta Ostrołęki.


Redaktor B. Modzelewska informuje, że w ramach toczącego się postępowania sądowego została dokonana wycena części gruntów ROD „Czeczotka' w Ostrołęce. I tak, ponad 1 hektar powierzchni ogrodu został oszacowany na kwotę 1 mln 600 zł, którą ma zapłacić PZD na rzecz Parafii Św. Antoniego Padewskiego, będącej rzekomym właścicielem gruntu.


W artykule tym, wiele miejsca poświęcono również działaniom Prezydenta Miasta Ostrołęki, zmierzającym do zmiany lub wręcz unieważnienia umów użytkowania wieczystego blisko 100 ha powierzchni gruntów ROD „Czeczotka', „Bemowo', „Energetyk', „Słoneczny' i „Podrężewo' w Ostrołęce. W sposób bardzo szczegółowy opisano propozycję i działania Prezydenta Miasta oraz negatywne stanowisko Krajowej Rady, Okręgowego Zarządu PZD Mazowieckiego oraz Zarządów ROD w tej sprawie.


Zakładając, że działania Prezydenta Miasta Ostrołęki zmierzają do zmiany umów w zakresie ich odpłatności, należy spodziewać się, że grunty ostrołęckich ROD zostaną wycenione na kwotę 100 milionów 60 tys. złotych. W związku z czym, działkowcy będą zmuszeni do ponoszenia corocznej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego w wysokości 3 mln 1800 złotych (!!!).

MAK

« Powrót