wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Uchwała Nr 4/2011 XV Zjazdu Delegatów Okręgowego Zjazdu PZD w Koszalinie w sprawie prowadzonych w Ministerstwie Infrastruktury prac oraz konsultacji z członkami Zespołu Stowarzyszeń Działkowych.

Strona główna

UCHWAŁA Nr 4/2011
XV ZJAZDU DELEGATÓW OKRĘGOWEGO ZJAZDU PZD
W KOSZALINIE z dnia 7 września 2011 roku

w sprawie prowadzonych w Ministerstwie Infrastruktury prac oraz konsultacji z członkami Zespołu Stowarzyszeń Działkowych

Szanowny Panie Ministrze!


           Delegaci na Okręgowy Zjazd Polskiego Związku Działkowców w Koszalinie podczas obrad zjazdu w dniu 07.09.2011 roku ze zdumieniem i niedowierzaniem zapoznali się z informacjami, z treści których wynika, że Ministerstwa Infrastruktury współpracuje z Zespołem Stowarzyszeń Działkowych i konsultuje koncepcje funkcjonowania ruchu ogrodnictwa w Polsce z przywołanym Stowarzyszeniem.
Oburzający dla nas jest fakt, że w tych pracach pomijana jest organizacja, która na mocy ustawy sejmowej jest powołana do realizacji zadań w zakresie ruchu ogrodnictwa w Polsce.
           Nie potrafimy znaleźć żadnych racjonalnych przesłanek dla tego typu konsultacji i rozmów.
           Kierowane przez Pana Ministerstwo pominęło całkowicie blisko milionowe środowisko członków PZD a wszelkie formy uzgodnień prowadzi z nieformalną kilkuosobową grupą, która w żaden sposób nie ma umocowania ze strony Polskiego Związku Działkowców do prowadzenia jakichkolwiek rozmów na temat funkcjonowania Związku.
           Po raz kolejny pomija się głos samych działkowców a opiera się na zdaniu nielicznej grupy, w której działaniu doprawdy trudno dopatrzyć się zamierzeń służących dla dobra indywidualnych użytkowników i rodzinnych ogrodów działkowych.
           Delegaci na Okręgowy Zjazd Polskiego Związku Działkowców w Koszalinie wyrażają nadzieję, że obecna sytuacja ulegnie jak najszybszej zmianie poprzez rozpoczęcie właściwej praktyki polegającej na konsultacji wszelkich zamierzeń co do przyszłości tej największej samorządnej organizacji społecznej poprzez rozmowy i konsultacje z prawnymi reprezentantami Związku, a nie kilkuosobową grupą samozwańczych przedstawicieli.

      PRZEWODNICZĄCY KOMISJI                    PRZEWODNICZĄCY
        UCHWAŁ I WNIOSKÓW                      OKRĘGOWEGO ZJAZDU
          Bronisława Szafulska                        Zbigniew Głuśniewski

 

Koszalin, 07.09.2011 r.

« Powrót