wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

List otwarty Okręgowego Zjazdu Delegatów PZD w Szczecinie z dnia 30 sierpnia 2011 r. do samorządów gmin województwa zachodniopomorskiego w sprawie opowiedzenia się o przyszłości ogrodów pod rządami ustawy o ROD.

Strona główna

LIST OTWARTY
OKRĘGOWEGO ZJAZDU DELEGATÓW
POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW
w Szczecinie z dnia 30 sierpnia 2011 roku


do samorządów gmin województwa zachodniopomorskiego w sprawie opowiedzenia się o przyszłości ogrodów pod rządami ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych

          Rodzinne ogrody działkowe stanowią część społeczeństwa każdej gminy. Korzystamy z dobrodziejstwa użytkowania gruntów, które są własnością komunalną gminy. Za to jesteśmy wdzięczni dla samorządów gminnych.
          Obecnie w sytuacji zagrożenia dla systemu funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych w strukturach Polskiego Związku Działkowców, pod rządami ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, zwracamy się, jako uczestnicy VII Okręgowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Działkowców do wszystkich rad gmin naszego województwa o wypowiedzenie się na temat funkcjonowania dotychczasowego systemu.
          Rodzinne ogrody działkowe, jako tereny zielone w miastach, są obecnie wyłącznie utrzymywane przez działkowców. Ogrody integrują społeczność lokalną. Ogrody są dobrą szkołą obywatelskiego samorządzenia. Ogrody zapewniają możliwość prowadzenia upraw i ich różnorodność oraz różnorodność ekosystemu. Ogrody wreszcie są dostępne dla wszystkich, kto tylko potrzebuje odetchnąć na świeżym powietrzu w obcowaniu z przyroda.
          Staramy się w ogrodach respektować obowiązujące prawo. Nie utrudniamy rozwoju gmin. Kiedy trzeba godzimy się na likwidację naszych działek czy ogrodów, ale z zachowaniem praw zagwarantowanych ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych.
          Chcemy usłyszeć zdanie samorządów gmin czy system obecnie obowiązujący jest dobry, czy spełnia funkcje, do jakich został powołany oraz czy społeczeństwu potrzebne są rodzinne ogrody działkowe.


           PRZEWODNICZĄCY               PRZEWODNICZĄCY ZJAZDU

 KOMISJI UCHWAŁ I WNIOSKÓW

« Powrót