wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Prezes Polskiego Związku Działkowców w ROD im. Malwa w Pile

Strona główna

Prezes Związku w ROD im. Malwa w Pile.

W dniu 19 sierpnia 2011 roku Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Malwa w Pile miał zaszczyt gościć w swoim ogrodzie Prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego.
Ogród jest tegorocznym laureatem konkursu krajowego pn. „Rodzinny Ogród Roku 2011”- zajął w tym konkursie I miejsce. ROD im. Malwa powstał w 1981 roku, jako ogród przyzakładowy dla pracowników Zakładu Przemysłu Ziemniaczanego. Grunty ogrodu to byłe pola irygacyjne zakładu.  Zakład ten, jako jedyny w okręgu pilskim, nadal sprawuje patronat nad ogrodem, wspomagając w różnej formie jego działalność. Grunty ogrodu o powierzchni 11,27 ha są przekazane Związkowi w wieczyste użytkowanie. W ogrodzie działki posiada 236 rodzin działkowych.
Podczas zwiedzania ogrodu towarzyszyli Prezesowi członkowie Zarządu i komisji statutowych ogrodu z Prezesem Ryszardem Grzelakiem, Prezesem Seniorem Ryszardem Zagórskim oraz dyrektorem zakładu patronackiego Andrzejem Melińskim, który jest członkiem zarządu ogrodu. Zapoznali oni Prezesa z problemami ogrodu i jego infrastrukturą. Zwiedzając ogród Prezes Związku został zaproszony przez działkowców do zwiedzenia ich działek. Pan Włodzimierz Górzny – Krajowy Instruktor SSI pochwalił się swoimi osiągnięciami w uprawie warzyw, owoców i roślin ozdobnych. Mimo, że działka ma 300 m2 to przy kwaterowym jej zagospodarowaniu znajduje się na niej wszystko, co jest potrzebne rodzinie działkowej. W niezwykle miłej atmosferze został przyjęty również przez Pana Zbigniewa Makowskiego, który wraz z żoną modernizuje swoją działkę. Żona zajmuje się roślinami ozdobnymi i warzywami, a on jest w trakcie budowy altany ogrodowej, którą sam zaprojektował, wybudował a obecnie wykonuje prace wykończeniowe. Pan Zbigniew pochwalił się również swoimi sukcesami sportowymi w podnoszeniu ciężarów. Działka nie przeszkadza mu w karierze sportowej. Do południa trenuje na siłowni po południu realizuje się na działce. 
Prezes skorzystał również z zaproszenia działkowców, dla których nie tylko działka jest jedynym hobby, ale gołębie pocztowe. Pokazali jemu swoje jednoroczne gołębie, które były przygotowane, aby odbyć za kilka godzin swój pierwszy długi lot.
Po zwiedzeniu ogrodu Zarząd ogrodu zaprosił Prezesa Związku, członków zarządu i komisji statutowych na spotkanie z Dyrektorem zakładu patronackiego Andrzejem Melińskim. W spotkaniu tym udział wzięli Prezes i Wiceprezes OZPZD, Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD oraz Prezesi miasta Piły. W milej atmosferze dyskutowano o problemach ogrodu „Malwa” oraz ogrodów zlokalizowanych na terenach Północnej Wielkopolski, gdzie większość małych miast i miasteczek po transformacji ustrojowej bardzo dotyka problem braku miejsc pracy z powodu likwidacji zakładów.
Na zakończenie spotkania Prezes ogrodu podziękował Prezesowi Eugeniuszowi Kondrackiemu za odwiedzenie ogrodu i spotkanie się z aktywem ogrodowym. W podziękowaniu na pamiątkę tego spotkania przekazał Prezesowi kwiaty oraz wydawnictwo albumowe o Pile.


Andrzej Kierzkowski
Sekretarz OZ PZD w Pile. 

« Powrót