wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Festyn rodzinny DZIEŃ DZIAŁKOWCA w Nowym Tomyślu

Strona główna

Festyn rodzinny 'Dzień Działkowca 2011'
Jubileuszu 30-lecia Polskiego Związku Działkowców
 

W dniu 13.08.br. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Nowym Tomyślu odbył się festyn rodzinny 'Dzień Działkowca 2011' połączony z obchodami jubileuszu 30-lecia Polskiego Związku Działkowców.
Jak co roku organizatorzy przygotowali bogaty program z wieloma atrakcjami dla wszystkich przybyłych na imprezę. Gry i zabawy dla dzieci, stoisko gastronomiczne, strzelnica sportowa i koło szczęścia to niektóre z nich.
Cześć oficjalna rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem utworu pt. 'Zielona Rzeczpospolita' Hymnu  działkowców z 1935 r., który na wniosek Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu Krajowa Rada PZD w dniu 21 czerwca 2011 r. ustanowiła oficjalnym hymnem Polskiego Związku Działkowców. Następnie prezes ROD Józef Kasprzak przywitał przybyłych na tą uroczystość gość mi. posła Stanisława Kalembę, członka prezydium KR PZD Sylwestra Chęcińskiego, rektora AWF w Poznaniu prof. Jerzego Smorawińskiego, Ireneusza Kozeckiego - Dyrektor Biura Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Burmistrza Nowego Tomyśla Henryka Helwinga , prezesów ROD z terenu powiatu nowotomyskiego i oczywiście przybyłych działkowców.
Kolejnym punktem programu były wystąpienia gości. Pierwszy głos zabrał pan Sylwester Chęciński, który przy okazji obchodów jubileuszu 30-lecia Polskiego Związku Działkowców przypomniał że PZD  jest samorządną, niezależną, pozarządową organizacją społeczną kontynuującą ponad 120 letnią tradycję ruchu działkowego w Polsce. Poseł Stanisław Kalemba wspominał również o sprawach związanych z obroną  ustawy z 8 lipca 2005 roku o rodzinnych ogrodach działkowych, a prof. Jerzy Smorawiński jako
rektor AWF i lekarz sportowy, nawiązał do zdrowego trybu życia i czynnej rekreacji, która jest tak bliska wszystkim osobą uprawiających ogródki. Prof. Jerzy Smorawiński przekazał również drobny upominek dla ogrodu - drzewo miłorząb japoński uznawane za roślinę leczniczą. Jak co roku zarząd ROD wybrał najlepiej utrzymane działki, dla ich użytkowników wręczone zostały  puchary i dyplomy.
W tym roku wyróżnieni zostali:
 - działka rekreacyjna
1. Krystyna i Józef Tobys ,
2. Mirosława i Edward Groszkowscy
3. Bogumiła i Marian Krause
 - działka rekreacyjno-warzywna:
1.Stefania i Tadeusz Czyżewscy
2.Gabriela i Zenon Zawarty
3.Bogusław Miałkas
 - działka warzywna:
1.Marianna i Zygmunt Sarbak
2. Teresa i Jan Zielińscy
3.Maria i Jerzy Michalszczak.

Wręczone zostały również pamiątkowe medale wybite z okazji 30-lecia PZD, medale otrzymali najstarsi, najbardziej zasłużenia działkowcy oraz osoby wspierające PZD.
Po oficjalnej części nadszedł czas na część artystyczną. Tegoroczny Dzień Działkowca uświęciła swym występem Kapela Zza Winkla. Nie zabrakło pysznej grochówki i dobrej zabawy działkowej którą poprowadził DJ Piotr.

Tekst i foto: Maciej Kasprzak

 

« Powrót