wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

XIX Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to życie”

Strona główna

XIX Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to życie”

W dniach 26-28 sierpnia w warszawskim Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się 19. Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to życie” skupiająca osoby zawodowo zajmujące się branżą ogrodniczą, architekturą krajobrazu oraz miłośników roślin i ogrodów.
Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa „działkowiec” (nr 166 w hali 3). Będzie tam można zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz zakupić m.in.:
● najnowsze wydania „działkowca”;
● komplet czterech numerów specjalnych na 2011 r. (Inspiracje: Rośliny, Kamień, Woda, Drewno);
● książki z serii „Porady praktyczne” – np.  „Przewodnik po nawozach”, „Problemy z oczkiem wodnym”, „Nowoczesne nawadnianie”; oraz nowość – „Sztuka cięcia drzew i krzewów owocowych” (wydanie poprawione i uzupełnione);
● książki z serii „Nieproszeni goście” – np. „Kret w ogrodzie”, „Ślimaki”,  ”Gryzonie”, „Osy i szerszenie”;
● książki z serii „Pomysł na ogród” – np. „Ogród w stylu”, „Ogród na trudnym terenie”, „Ogród łatwy  w uprawie”;
● książki z serii „Królowe ogrodów” – np. „Róże”, „Powojniki”, „Dalie”, „Lilie”;
● książki z serii „Piękny ogród” – np. „Trawy ozdobne”, „Kwiaty jednoroczne i dwuletnie”, „Najpiękniejsze byliny”;
● książki z serii „Owocowy ogród” – np. „Winorośl”, „Borówka wysoka”, „Jabłoń”, „Owocowe rarytasy”;
● książki z serii „Budujemy...” – np. „Ogrodzenia” czy najnowsza – „Zadaszenia”;
Oraz wiele innych tytułów.
Uwaga: będzie możliwość nabycia książek z megarabatem! (szczegóły na stoisku).
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji „Zieleń to życie” – tych najważniejszych w Polsce i Europie Środkowej targów roślin i ogrodów jest OGRÓD - DOBRY RUCH! O tym że, założenie ogrodu to „dobry ruch” przekonało się już wielu z nas. Już nie tylko emeryci – jak jeszcze kilkanaście lat temu, ale młodzi i w sile wieku, aktywni zawodowo Polacy uznali ogród za swoje nowe hobby i pasję, „odskocznię” od pośpiechu i zawodowych stresów. Posiadanie ogrodu jest wyznacznikiem statusu, ale też wagi jaką jego użytkownicy przykładają do jakości życia i zdrowia.
Tegoroczna wystawa godna jest więc również szczególnego zainteresowania ponad miliona polskich rodzin działkowców zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców, którzy już od dawna doceniają wielorakie korzyści, m.in.  zdrowotne i społeczne związane z użytkowaniem działek w Rodzinnych Ogrodach Działkowych.
W Wystawie „Zieleń to życie” weźmie udział blisko 300 firm z 11 krajów: Polski, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch, które na powierzchni ponad 13000 m2 zaprezentują to, co na polskim i europejskim rynku ogrodniczym jest najlepsze:
• Technikę, środki produkcji, wyposażenie ogrodów i terenów zieleni;
• Nowości roślinne, polskie odmiany, tysiące roślin najlepszych do polskich warunków klimatycznych (największa prezentacja szkółkarstwa w naszej części Europy). W ofercie wystawców Działu Roślin zobaczyć będzie można drzewa, krzewy iglaste i liściaste, róże, wrzosy, pnącza, ozdobne trawy, rośliny rabatowe, a także rośliny owocowe. Prezentowany jest dorosły materiał przeznaczony do handlu hurtowego i detalicznego. Osobną grupą produktów, która przyciąga na wystawę producentów roślin jest młody materiał szkółkarski – sadzonki, podkładki i młode rośliny do dalszej produkcji. Jak co roku z niecierpliwością oczekiwane będą nowości i premiery.
• Inspirujące przykłady komponowania roślin przygotowane przez wystawców;
Poza tym będzie można zwiedzić ogród pokazowy, przygotowany specjalnie na wystawę – projekt pełen zaskakujących pomysłów i rozwiązań. Odbędzie się też kiermasz roślin oraz zielone warsztaty dla najmłodszych.
Pierwszy dzień – piątek zarezerwowany jest dla przedstawicieli „zielonej branży” – szkółkarzy i ogrodników, kupców, hurtowników, architektów krajobrazu i twórców ogrodów, urzędników zajmujących się zielenią publiczną w miastach. Natomiast w sobotę i niedzielę wszyscy zainteresowani ogrodem – jego założeniem i pielęgnacją – początkujący i bardziej zaawansowani będą mogli  uczestniczyć w pokazach i prelekcjach przygotowanych specjalnie dla odwiedzających.

Wydawnictwo „działkowiec”

« Powrót