wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

ROD im. Michała Drzymały w Rakoniewicach ma już 50 lat!

Strona główna

Pół wieku Rodzinnego Ogrodu Działkowego.

Kiedyś Pracownicze Ogrody Działkowe, dziś Rodzinny Ogród Działkowy im. Michała Drzymały – jego historia rozpoczyna się w 1961 roku.

     Drugiego lipca b.r. odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Rakoniewicach. Swoją rocznicę działkowcy obchodzili hucznie i rodzinnie. Na spotkanie przybyło wielu honorowych gości m.in. Zdzisław Śliwa – prezes Okręgu Zarządu PZD w Poznaniu oraz Józef Kasprzak – członek Krajowego Związku Działkowców. Również przedstawiciele władz samorządowych zaszczycili swoją obecnością obchody tak chlubnego jubileuszu – starosta grodziski Mariusz Zgaiński oraz zastępca burmistrza Rakoniewic Arkadiusz Pawłowski złożyli życzenia zebranym działkowcom. „Cała rzesza osób, które podejmowały decyzję o utworzeniu ogrodu a następnie swoja pracą przyczyniły się do ich rozwoju, zasługuje na ogromne uznanie” – mówił w swoim wystąpieniu starosta Zgasiński.  Wspomniał również o tym, że ROD jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – w tym tej najbardziej prestiżowej „Najpiękniejszy Ogród w kraju” przyznanej mu w 1982 r.
     Najstarszych i najlepszych działkowców uhonorowano odznaczeniami działkowymi oraz wręczono im upominki i dyplomy honorowe.
     Część oficjalną zakończyło uroczyste wręczenie dyplomu oraz pucharu ufundowanego przez Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego z okazji 50-lecia istnienia Ogród.        
     W części mniej oficjalnej, zebrani goście mogli podziwiać występy przedszkolaków w przygotowanym specjalnie na tę okazję programie artystycznym. Na scenie wystąpiła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa, młodzież ze szkół w Rakoniewicach i w Łąkiema a także z Warsztatów Terapii Zajęciowej, która zaprezentowała wspaniały pokaz tańca.
     Całości obchodów towarzyszył nastrój poczucia jedności, ale też i  wzruszenia. Wszyscy działkowcy chętnie zaangażowali się w organizację obchodów jubileuszu. Było to przecież ich święto – 50 lat razem, to piękny jubileusz.

kk

 

 

 

 


 

« Powrót