wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Apel OZ Śląskiego w obronie ogrodów, działkowców i Związku skierowany do działkowców z terenu Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia

Strona główna

W OBRONIE OGRODÓW, DZIAŁKOWCÓW I ZWIĄZKU!


Okręgowy Zarząd Śląski PZD zwraca się do wszystkich działkowców z terenu Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia z apelem o aktywne włączenie się do akcji obrony Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych w związku z przewidzianym do rozpatrzenia w Trybunale Konstytucyjnym wnioskiem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o uznanie całej ustawy lub niektórych jej zapisów za niezgodne z Konstytucją.
•Brońmy ogrodów, działkowców i naszego Związku poprzez podejmowanie stanowisk w tej sprawie w czasie Walnych Zebrań Sprawozdawczo - Wyborczych i kierowanie ich na ręce reprezentujących nasz okręg parlamentarzystów.
•Organizujmy obchody 30 - lecia Polskiego Związku Działkowców, podkreślając osiągnięcia naszej organizacji w rozwoju ogrodów działkowych na terenie kraju i w regionie.
•Występujmy w obronie ponad stuletniej tradycji ogrodnictwa działkowego na Śląsku w Zagłębiu i Podbeskidziu ze szczególnym uwzględnieniem ich ogromnej roli w integracji środowisk lokalnych.
•Starajmy się pozyskać sojuszników w samorządach miast i gmin.
•Zróbmy wszystko, aby zachować wielopokoleniowy dorobek naszych ogrodów, utrzymać korzystne dla działkowców rozwiązania prawne, utrzymać jedność naszego Związku.
•Nie pozostawajmy obojętni! Zagrożone są dorobek i wartości naszego ruchu. Od nas zależy czy ogrody działkowe nadal będą służyć nam, naszym rodzinom i przyszłym pokoleniom.

PAMIĘTAJMY O OGRODACH!

Katowice, marzec 2011 r.

« Powrót