wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Pismo OZ w Zielonej Górze skierowane do I Prezesa SN Prof. Stanisława Dąbrowskiego

Strona główna

PZD OZ
Zielona Góra


Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego
Warszawa

W związku z powierzeniem Panu stanowiska Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego pragniemy, w imieniu działkowców okręgu zielonogórskiego, przekazać gratulacje oraz życzenia sukcesów zawodowych i satysfakcji z ich osiągania.


Jesteśmy przekonani, że pod Pana kierownictwem polski wymiar sprawiedliwości usprawni swoją działalność, a cieszą nas zapowiedzi, iż zamierza Pan korzystać z szeroko rozumianej współpracy i konsultacji, co zawsze dobrze służy każdej inicjatywie mającej na celu dokonywanie zmian. Szczerze życzymy powodzenia.

Szanowny Panie Prezesie

Działkowcy z okręgu zielonogórskiego przyjęli fakt objęcia przez Pana funkcji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego z zadowoleniem, ale i z nadzieją, że mimo wielu rozlicznych spraw, jakimi przyjdzie się Panu zajmować, zechce Pan życzliwie i obiektywnie popatrzeć na sprawy, które nas bolą.


Nasza nadzieja wiąże się z szansą na zmianę decyzji o zaskarżeniu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, jaką do Trybunału Konstytucyjnego złożył Pana poprzednik, prof. Lech Gardocki. Byliśmy i jesteśmy tą decyzją zbulwersowani nie tylko dlatego, że uznanie niekonstytucyjności ustawy nastąpiło po pięciu latach jej funkcjonowania, ale także dlatego, że przez decyzję tę utraciliśmy poczucie stabilizacji i pewności praw, jakie nabyliśmy przez kilkadziesiąt lat funkcjonowania ogrodów działkowych.
Nie jesteśmy. Panie Profesorze, w większości ludźmi młodymi - przeciwnie, toteż nie stać nas na ciągłe utarczki i walkę o utrzymanie ogrodów, które dla wielu ludzi trzeciego wieku stanowią jedyną możliwość aktywności i kontaktów z innymi. Nie chcemy też być ciągłym przedmiotem przetargów, przeprowadzanych z powodów politycznych czy komercyjnych.


Mamy głęboką nadzieję, że zechce Pan podzielić nasz pogląd o społecznej szkodliwości wniosku skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego i mamy też nadzieję, że zechce Pan rozważyć możliwość jego cofnięcia.


Z wyrazami szacunku

Prezydium OZ PZD w Zielonej Górze

 

Zielona Góra, dnia 22 października 2010r.

« Powrót