wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Działkowcy też tam byli!

Strona główna

Relacja z wyjazdu studyjnego do Europarlamentu w Strassburgu
 


W dniu 19.10.2010r.  w obiekcie Europarlamentu w Strassburgu odbyło się spotkanie Europosła Bogusława Liberadzkiego z uczestnikami wyjazdu studyjnego do Strassburga.

Organizatorem tego wyjazdu był Europoseł Bogusław Liberadzki i Rada Wojewódzka SLD ze Szczecina.

Jego uczestnikami byli przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych Okręgu Szczecińskiego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Rzemieślnicy.
Podczas pobytu w Europarlamencie odbyła z prelekcja prowadzona przez Europosła Bogusława Liberadzkiego oraz pracownika administracji Europarlamentu w Brukseli Pana Leszka Gos na temat struktur i pracy Europarlamentu.

Byliśmy też w sali plenarnej obrad Europarlamentu przysłuchując się debacie na temat ubóstwa w europie i na świecie. Po zakończeniu prelekcji działkowcy z OZ Szczecin, oficjalnie przekazali dla Pana Europosła Bogusława Liberadzkiego podziękowanie za dotychczasową jego pracę w zakresie uchwalenia i obrony Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Bardzo wysoko oceniona została jego praca w kierunku utrzymania obecnie obowiązującego aktu prawnego jakim jest ustawa o ROD.
Pan Europoseł Bogusław Liberadzki omówił zasadność obrony Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych przyłączając się do działań PZD i działkowców, potwierdzając własnoręcznym podpisem złożonym pod stanowiskiem dotyczącym obrony Ustawy o ROD.

Obecni asystenci Europosła, oraz wszyscy uczestnicy tego wyjazdu, także złożyli podpisy pod stanowiskiem popierając działanie PZD i działkowców w kierunku wycofania wniosku Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego złożonego do Trybunału Konstytucyjnego i obrony Ustawy o ROD.


Ogólnie pod stanowiskiem podpis złożyło 44 osoby solidaryzując się z działkowcami w tym zakresie.

Nasze spotkanie z Europosłem zakończył lunch w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Opracował:

Czesław Skonecki


 

/treść Stanowiska/

 

Polski Związek Działkowców                             Dnia 18.10.2010r.
Okręgowy Zarząd
w Szczecinie

STANOWISKO
W sprawie obrony Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych


My uczestnicy wyjazdu studyjnego do Strassburga z niepokojem obserwujemy działania Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego RP w sprawie zaskarżenia w całości Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.


Solidaryzujemy się z działkowcami w działaniach obrony Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych i obecnie funkcjonujących struktur Polskiego Związku Działkowców.
Nasze poparcie w obronie Ustawy o ROD poświadczamy własnoręcznym podpisem złożonym pod przedmiotowym stanowiskiem.


 

Pod w/w Stanowiskiem podpisali się wszyscy uczestnicy wyjazdu studyjnego, w tym  autor i sześciu przedstawicieli rodzinnych ogrodów działkowych w okręgu szczecińskim.
Swój podpis złożył także Europoseł prof. dr hab. Pan Bogusław Liberadzki. Ponadto powyższe Stanowisko swoim imieniem podpisali przedstawiciele OPZZ, SLD, biur poselskich, ZNP, branżowych związków zawodowych, Związek Emerytów i Rencistów, Zrzeszenie Rzemiosła, TKKF, TV „JANTAR” ze Stargardu Szczecińskiego, LOK, polscy pracownicy Europarlamentu w Brukseli. Łącznie 44 podpisy.

 

    

     

 
 

« Powrót