wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

"Dary Jesieni" w Tokarni koło Kielc

Strona główna

 

„Dary Jesieni" w Tokarni koło Kielc


W dniu 3 października 2010 roku w Parku Etnograficznym w miejscowości Tokarnia koło Kielc odbyła się doroczna impreza „Dary Jesieni" organizowana pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.


W gronie zaproszonycti gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowycti szczebla wojewódzkiego i społeczności gminnych.
Po raz kolejny już do udziału w tych obchodach zaproszono poprzez Okręgowy Zarząd Świętokrzyski przedstawicieli Polskiego Związku Działkowców z terenu województwa świętokrzyskiego.
Na specjalnie przygotowanych stoiskach, wielu wystawców zaprezentowało swoje produkty i wyroby. Nie zabrakło owoców i warzyw z ekologicznych upraw, swojskiego pieczywa, miodu, potraw regionalnych i wyrobów rękodzielniczych charakterystycznych dla tradycji i kultury ziemi świętokrzyskiej.


Swoje stoisko w gronie licznych uczestników przygotował także Okręgowy Zarząd Świętokrzyski przy wsparciu największego ogrodu działkowego w Polsce im. S. Żeromskiego w Kielcach.
Osoby odwiedzające imprezę w niedzielne popołudnie miały możliwość podziwiać kosze z plonami z działek oraz zakupić literaturę fachową.
Wszyscy chętni, którzy odwiedzili nasze stoisko mogli zaopatrzyć się w bezpłatne numery specjalne miesięcznika „działkowiec".


Opracował: Jan Stańczyk

« Powrót