wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Wojewódzki Dzień Działkowca w Kielcach

Strona główna

Wojewódzki Dzień Działkowca w Kielcach


W dniu 19 września 2010 roku odbyły się obchody Wojewódzkiego Dnia Działkowca.
W przygotowaniu imprezy udział wziął Okręgowy Zarząd Świętokrzyski PZD wraz z szeroką reprezentacją ogrodów z terenu miasta Kielce oraz województwa Świętokrzyskiego.
Znaczący i widoczny wkład wniósł także kielecki Urząd Miasta z Panem Prezydentem Wojciechem Lubawskim na czele, który objął swoim patronatem całą uroczystość oraz zapewnił oprawę techniczną.
Obchody Dnia Działkowca odbyły się w centrum miasta Kielce na Placu Artystów. Pozwoliło to na zgromadzenie dużej liczby kielczan i gości z terenu województwa.
W programie znalazło się między innymi wystąpienie Prezesa OZŚ PZD, który w sposób zwięzły przedstawił wszystkim zebranym historię Polskiego Związku Działkowców wraz z jego aktualną strukturą.
Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na zaznajomienie mieszkańców Kielc i okolic z tematyką obowiązującej Ustawy o ROD, której 5 - lecie obchodzimy w tym roku, a która jest tak ważnym gwarantem prawnym dla dalszego funkcjonowania idei ogrodnictwa działkowego w naszym kraju.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. wojewoda świętokrzyski, starosta powiatu, marszałek województwa, włodarze miasta Kielce (prezydent miasta oraz wiceprezydent) oraz prezydenci i burmistrzowie miast z terenu województwa Świętokrzyskiego. Nie zabrakło także oczywiście i samych Działkowców licznie przybyłych w niedzielne popołudnie.
W trakcie obchodów ogłoszono wyniki konkursów „Wzorowa Działka Roku 2010" oraz „ROD Roku 2010". Dla laureatów przygotowano dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe.
Grupa najbardziej zasłużonych działaczy Polskiego Związku Działkowców została uhonorowana odznakami związkowymi.
Najwyższe odznaczenie związkowe przewidziano także dla Prezydenta oraz Wiceprezydenta Miasta Kielce jako osób, które wykazują się troską i życzliwością w odniesieniu do rodzinnych ogrodów działkowych oraz PZD na terenie naszego Miasta.
W programie imprezy przewidziano także konkurs dla publiczności ze znajomości Związku oraz tematyki ogrodnictwa działkowego w Polsce. Ten punkt programu cieszył się niezwykłą aktywnością zebranych osób. Dla tych, którzy udowodnili swoją wiedzę na zadawane pytania, przygotowano drobne upominki w postaci mini koszy owocowo - warzywnych.
W trakcie całych obchodów, Zarządy ROD oraz Działkowcy prezentowali najładniejsze plony, wzbudzając tym samym duże zainteresowanie wśród przechodniów.
Całości uroczystości dopełniła piękna i słoneczna pogoda.


Opracował: Jan Stańczyk

« Powrót