wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Likwidacja części ROD im. Hallera we Władysławowie

Strona główna

LIKWIDACJA CZĘŚCI ROD IM. HALLERA WE WŁADYSŁAWOWIE

W dniu 22 września 2010 roku, Prezydium Krajowej Rady PZD podjęło uchwałę w sprawie częściowej likwidacji ROD im. Hallera we Władysławowie.


Powyższa decyzja została podjęta na wniosek Urzędu Miejskiego we Władysławowie z dnia 7 maja 2010 roku. Zasadniczym argumentem, który wpłynął na podjęcie przez Prezydium KR PZD decyzji o likwidacji, jest złe zagospodarowanie likwidowanej części ogrodu, niespełniające norm wynikających z ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o rodzinnych ogrodach działkowych. Wygląd ogrodu, odbiegający od zasad przyjętych w PZD, negatywnie wpływa także na estetykę miasta. Na likwidowanym terenie miasto Władysławowo planuje także w przyszłości przeprowadzić inwestycje publiczne, które przyczynią się do rozwoju miasta.


W ramach przyjętych warunków likwidacji części ROD, Urząd Miasta zobowiązał się do przeniesienia ogrodu i odtworzenia jego infrastruktury, na innym terenie, zlokalizowanym w pobliżu ROD „Wielka Wieś” we Władysławowie. Teren zamienny zostanie przekazany Polskiemu Związkowi Działkowców nieodpłatnie w użytkowanie na podstawie aktu notarialnego. 
Powyższa decyzja wpłynie nie tylko pozytywnie na wygląd miasta, ale przede wszystkim poprawi komfort związany z zaspokajaniem potrzeb wypoczynkowych, rekreacyjnych i socjalnych działkowców.

AR

« Powrót