wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Zielony Piknik Rodzinny w Pile

Strona główna

Zielony Piknik Rodzinny w Pile.

W dniu 21 sierpnia 2010 roku działkowcy Okręgu Pilskiego z rodzinami świętowali podczas działkowych dożynek z okazji Dnia Działkowca.


W czasie Zielonego  Pikniku Rodzinnego, któremu patronował Prezydent Miasta Piły Zbigniew Kosmatka, ogrody działkowe z Piły i Wyrzyska,  na terenach rekreacyjnych miasta nad rzeką Gwdą na tzw. Pilskiej Wyspie, zaprezentowały społeczeństwu   swoje osiągnięcia w postaci warzyw, owoców i kwiatów na największej w ostnic dziesięcioleciu wystawie pn. KORSO. 

Stoiska 19 ogrodów w ocenie zwiedzających były piękne i kolorowe. Wiele wysiłku w ich przygotowanie włożyły Zarządy ogrodów oraz działkowcy, którzy swoje  wyhodowane najpiękniejsze okazy owoców, warzyw i piękne kwiaty ofiarowali do zaprezentowania na wystawie   z okazji działkowych dożynek.


Festyn i wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców miasta. Licznie odwiedzały ją rodziny z dziećmi, dla których zaprezentowane owoce, warzywa i „żywe stoiska” z miniaturowymi kurkami, udomowionym bażantem, króliczkami, gołębiami, oczkami wodnymi i rybkami były niezwykłą atrakcją.
Plony ze stoisk działkowcy  przekazali do Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile.


Podczas festynu Zarządy ogrodów uczestniczących w wystawie zebrały podpisy od 749 osób biorących udział, pod Rezolucją  w sprawie obrony Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z 2005 roku.
Wystawę zwiedzili również Senatorowie Platformy Obywatelskiej - Mieczysław Augustyn i Piotr Głowski, Prezydent miasta Piły i jego Zastępca.

Podczas zwiedzania stoisk  działkowcy i członkowie Zarządów pytali senatorów o przyszłość ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 2005 roku w związku ze złożonym wnioskiem przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego RP do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie zgodności z Konstytucją RP sześciu jej artykułów.

Senatorowie zapewnili działkowców, że „już raz ustawę obronili i teraz też tak będzie”. Złożyli podpisy na listach pod Rezolucją  w obronie ustawy.
Podczas festynu rozstrzygnięto konkursy ogłoszone przez Prezydium Okręgowego Zarządu PZD dla ogrodów i działkowców w 2010 roku. Laureatom konkursu „Rodzinny Ogród Roku 2010”, Prezes OZ PZD  Marian Praczyk wręczył puchary, dyplomy i nagrody pieniężne w wysokości 900 złotych. Laureaci konkursu „Wzorowa Działka Roku 2010”  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W tym roku  wyróżniono 19 najładniejszych działek.


Zwieńczeniem „Zielonego Pikniku Rodzinnego” i wystawy KORSO był  koncert zespołu  SMOKIE z Wielkiej Brytanii na, który licznie na Pilską Wyspę przybyli mieszkańcy miasta Piły.

                                              Jolanta   Elicka
                      Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD
                                                Miasta Piły.
 

     

 

    


     

 

« Powrót