wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Stanowisko Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy z dnia 14 lipca 2010r. w sprawie 5-lecia uchwalenia Ustawy o ROD

Strona główna

STANOWISKO

 

Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy

z dnia 14 lipca 2010 r.

w sprawie 5-lecia uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

 

Członkowie Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Bydgoszczy z dumą i satysfakcją, podsumowali znaczenie i rolę dla ruchu ogrodów działkowych w Polsce Jubileuszu 5-lecia przyjęcia przez Sejm RP ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 8 lipca 2005 roku.

 

Ruch ogrodnictwa działkowego w Polsce ma Swoją już ponad 110- letnią historię, lecz dopiero przed pięciu laty doczekaliśmy się ustawy zabezpieczającej nam istnienie ogrodów, bezpieczeństwa prawnego polskich działkowców oraz przyszłości rodzinnych ogrodów działkowych.

 

Powstał akt prawny uwzględniający nasze potrzeby i oczekiwania, wypracowany w ramach społecznej dyskusji, w której mieliśmy możliwość wyrażenia swoich opinii. Stąd ogromne poparcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, o czym świadczą fakty - a te są oczywista - ponad 620 tysięcy zebranych w ogrodach podpisów przeciw podjętej próbie zmiany ustawy.

 

Batalia w obronie najcenniejszego aktu prawnego stanowiącego i gwarantującego przyszłość rodzinnych ogrodów działkowych oraz polskich rodzin działkowców trwa. Sen o spokojnej przyszłości ogrodów i bezpośrednich użytkowników działek burzą docierające do nas informacje dot. kwestionowania niektórych zapisów ustawy.

 

Dlatego wykorzystajmy nasz pierwszy Jubileusz 5-lecia uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Podczas zbliżających się uroczystości ogrodowych, związanych z obchodami Dni Działkowca zaprezentujmy ich uczestnikom, członkom rodzin ogrodowych znaczenie i rolę ustawy z dnia 8 lipca 2005 roku dla istnienia ogrodów i ich sprawnego funkcjonowania.

 

Apelujemy do zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych o zaakcentowanie naszego Jubileuszu w formach umożliwiających jak najszersze dotarcie do odbiorców - uczestników naszych uroczystości.

 

 

 

 

Sekretarz OZ PZD                 Prezes OZ PZD

Zbigniew Kania                    Barbara Kokot

 

 

 

 

  

Bydgoszcz, dnia 14 lipca 2010r.

« Powrót