wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Narada kolgium gdyńskich prezesów z Komendantem Miejskim Policji w Gdyni pn. Pierwszy krok

Strona główna

 

Bezpieczeństwo ogrodów, to temat tak stary jak same ogrody działkowe.
W przeszłości, problem ten był rozwiązywany na wiele możliwości. Jak wynika z doświadczenia, najlepszym sposobem jest jednak zapobieganie i przewidywanie powstawania zagrożeń, jednym słowem profilaktyka. Jest to najmniej kosztowny i bolesny sposób, który czasami znajduje się na wyciagnięcie ręki.


Pragnąc rozwiązać ten problem globalnie na terenie naszego miasta, Kolegium Prezesów gdyńskich ogrodów działkowych, zorganizowało naradę roboczą z Komendantem Miejskim Policji w Gdyni.

Władzom Policji przybliżono specyfikę działania i istnienia ogródków działkowych oraz związanych z tym największych dla nich zagrożeń.
Wynikiem tej narady jest:
- po pierwsze – wspólne opracowanie informatora dla użytkowników działek, jak ustrzec się i przeciwdziałać wszelkiego rodzaju czającym się na ogródkach działkowych zagrożeniom oraz zawarte są w nim najważniejsze  numery alarmowe,
- po drugie – Pan Komendant zobowiązał podlegle mu struktury organizacyjne, które na prośby Prezesów Ogrodów, w ogrodach przeprowadzą prelekcje o największych zagrożeniach,
- po trzecie – w miesiącu wrześniu br. Zostanie podpisana umowa o wzajemnej współpracy pomiędzy Komendą Miejską Policji w Gdyni, a Kolegium Prezesów gdyńskich ogrodów działkowych.

Kolegium Prezesów gdyńskich ogrodów działkowych, pragnie podziękować Panu komisarzowi Wojciechowi Woskowi, za pomoc w organizacji spotkania.


 

« Powrót