wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Ogrodnicza oświata w Śląskim PZD

Strona główna


26 maja 2010 r. instruktorzy SSI uczestniczyli w wyjazdowym szkoleniu zorganizowanym przez OZ Śląski PZD.

Pierwszym etapem szkolenia był pokaz cięcia i formowania krzewów iglastych w Zakładzie Produkcji Roślin Ozdobnych – JUNIPREX. Następnie w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2, im. Karola Miarki w Pszczynie odbył się pokaz  z zakresu cięcia i formowania drzew i krzewów liściastych, który przeprowadziła pani mgr Elżbieta Czarnynoga. Dodatkowym elementem wyjazdu były odwiedziny w Gospodarstwie Szkółkarskim KAPIAS w Goczałkowicach oraz w  Ogrodnictwie Państwa Szot w Pszczynie - Łące, gdzie instruktorzy mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych odmian drzewek, krzewów i kwiatów.


W siedzibie OZ Śl. PZD w Katowicach w dniu 17 czerwca odbyło się szkolenie dla instruktorów krajowych i okręgowych. Szkolenie rozpoczął Prezes OZ Śl. PZD Jerzy Leśniak, przedstawiając aktualną sytuację Związku. Wykład na temat uprawy bylin na działce przeprowadził dr nauk przyrodniczych, pan Piotr Kardasz. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie przez instruktorów stanowiska w obronie związku dotyczącego wniosku I Prezesa Sądu Najwyższego skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP części zapisów ustawy o ROD z dnia 8 lipca 2005 r. Spotkanie było także okazją do wyposażenia instruktorów w materiały szkoleniowe: literaturę, plansze edukacyjne oraz „pH - metry glebowe”.


Wszystkie szkolenia organizowane przez OZ Śląski PZD cieszą się dużym zainteresowaniem wśród instruktorów, są okazja do spotkań i poszerzenia wiedzy ogrodniczej.


      Instruktor ds. ogrodniczych. OZ Śl. PZD
       Maria Gibiec

 

« Powrót