wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Działkowcy na Festynie PCK w Bolesławcu

Strona główna

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW
RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY „TULIPAN"
W BOLESŁAWCU
59-700 Bolesławiec,
ul. Śluzowa NIP 612-16-33-776


 

Bolesławiec, dnia 15. 05.2010 r.

 

DZIAŁKOWCY NA Festynie Polskiego czerwonego Krzyża w Bolesławcu

Tradycyjnie jak co roku w maju w Bolesławcu Polski czerwony Krzyż organizował III Festyn PCK. Tegorocznym priorytetem były: promocja I Pomocy, Promocja krwiodawstwa i przeszczepów narządów, promowanie aktywnego i zdrowego wypoczynku.

Już 7 maja w ROD Tulipan odbyło się spotkanie przedstawicieli Fundacji Urszuli Jaworskiej, Poltransplant, poświęcone powyższej tematyce. Urszula Jaworska przedstawiła akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. W spotkaniu uczestniczył też mały Oskar Ćwilichowski z Mamą i siostrami. Mały Oskar żyje dzięki dwukrotnemu przeszczepowi szpiku kostnego, którego dawcą była jego sześcioletnia siostra.

W dniu 8 maja w parku miejskim odbył się III Festyn Polskiego Czerwonego Krzyża, którego partnerem jest Rodzinny Ogród Działkowy Tulipan. W czasie festynu na stoisku promocyjnym działkowcy zbierali pieniądze dla małego Oskara, sprzedając chleb ze smalcem domowej roboty. W czasie festynu uzbierano w ten sposób około 56 złotych. Stoisko wraz z wystawami ukazującymi ogród cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta.


Wielokrotnie powtarzało się pytanie: czy u was można pozyskać działkę. Z prawdziwą przykrością działkowcy informowali, że działek wolnych nie ma. Udział w Festynie PCK jest ważnym wydarzeniem w życiu ogrodu, ponieważ przyczynia się do aktywizacji działkowców i promuje ogrody działkowe na szczeblu miasta Bolesławca.


Prezes ROD "Tulipan"
Jerzy Zając

« Powrót