wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

Strona główna

Warszawa, dnia 27 maja 2010 r.

Członkowie
Samorządu Terytorialnego RP

W związku z obchodzonym dziś Dniem Samorządu Terytorialnego Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców w imieniu swoim i polskich działkowców, użytkujących działki w rodzinnych ogrodach działkowych pragnie złożyć życzenia sukcesów i wytrwałości w pracy na rzecz społeczności lokalnych, a także satysfakcji z pełnienia tak doniosłych funkcji.

W tym szczególnym dniu pragniemy przypomnieć, iż doceniamy Waszą pracę, zaangażowanie i trud wkładany w rozwój gmin, miast i wspólnot samorządowych.
Dzięki Waszemu profesjonalizmowi, rzetelności i zaangażowaniu przyczyniacie się do wzmożonego rozwoju lokalnego z korzyścią dla mieszkańców gminy, w tym działkowców, którzy dzięki dobrej współpracy z samorządem mogą spokojnie wypoczywać na działkach, uprawiać warzywa i owoce.
Dziś nie sposób sobie wyobrazić Polski bez samorządu. To na szczeblu lokalnym rozwiązuje się coraz więcej spraw, to lokalnie buduje się Polskę,  władze samorządowe stały się ważnym uczestnikiem przemian i życia publicznego.
Jako organizacja zrzeszająca ponad milion członków mamy nadzieje na rozwój i pogłębianie współpracy struktur PZD z samorządami terytorialnymi, bowiem w zakresie pomocy obywatelom potrzebującym tej pomocy mamy wspólne cele i winniśmy je wspólnie realizować dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.
Dlatego też serdecznie dziękujemy za wszelkie Wasze działania na rzecz rodzinnych ogrodów działkowych i działkowych rodzin będących częścią społeczności lokalnych. Rodzinne ogrody działkowe od ponad stu dziesięciu lat na trwałe wpisały się w infrastrukturę miast i gmin. Stanowią wymierny sposób na najefektywniejszą pomoc dla rodzin niezamożnych, są bodźcem do aktywnego życia dla emerytów i rencistów. Dlatego wspólne działanie samorządu terytorialnego z Polskim Związkiem Działkowców daje widoczne i pozytywne efekty w wielu miastach i gminach naszego kraju.

Życząc samych sukcesów wszystkim samorządowcom Rzeczypospolitej wyrażamy przekonanie, że nasza coraz lepsza i efektywniejsza współpraca przyczyniać się będzie do lepszego i godniejszego życia mieszkańców miast i gmin.

KRAJOWA RADA
POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW

 

 

 

« Powrót