wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

"Kielecki Tygodnik Radiowy" o ogrodach działkowych

Strona główna

„Kielecki Tygodnik Radiowy” o ogrodach działkowych


              W 12 numerze (28.III.2010) „Kieleckiego Tygodnika Radiowego” ukazał się artykuł dotyczący ogrodnictwa działkowego. Autor skrótowo prezentuje sytuację ogrodów działkowych w kraju i regionie, wyjaśnia czym jest i jaką rolę pełni PZD, a także problemy związane m.in. ze spekulacjami deweloperskimi odnośnie atrakcyjnych terenów ogrodów działkowych.   Godnym uznania jest prezentowany pogląd autora i zrozumienie dla roli ROD. W artykule zamieszczono wypowiedź prezesa Świętokrzyskiego OZ, Zygmunta Wójcika, który wyjaśnia jak zgubne skutki, szczególnie dla najuboższych działkowiczów miałoby uwłaszczenie działek. Nie zabrakło także informacji o okręgowej działalności konkursowej i instruktażowej dla początkujących i długoletnich działkowców.
           Warto zwrócić uwagę na porady ogrodnicze zastępcy dyrektora ds. produkcji Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni, Edwarda Galusa. Sugeruje on by na małych działkach uprawiać różne gatunki sałat, koper, pietruszkę naciową, rzodkiewkę, pora, czy selera. Na większych działkach można wysiewać marchewkę, groszek cukrowy, fasolę szparagową, ogórki, cukinię i patisony.  Namawia działkowców by wysiewali rośliny jednoroczne,  sadzili cebulowe oraz nie zapominali o przydatnych w kuchni ziołach.
          Należy zauważyć, że zamieszczanie artykułów propagujących ogrodnictwo działkowe w prasie ogólnodostępnej jest zjawiskiem pożądanym, które może przyczynić się do popularyzacji ogrodnictwa i poprawy wizerunku ROD.

Oprac. mgr inż. A. Bagińska
Instruktor ogrodniczy KR PZD

« Powrót