wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Informacja ze spotkania z Posłem na Sejm Maksem Kraczkowskim z PiS.

Strona główna

Piła, dnia 3 lutego 2012 r.

Polski Związek Działkowców
Okręgowy Zarząd w Pile

 

 

Informacja ze spotkania z Posłem na Sejm Maksem Kraczkowskim z PiS.

W dniu  1 lutego 2012 roku odbyło się  w biurze poselskim Posła PiS Maksa Kraczkowskiego w Pile  pierwsze spotkanie członków samorządów ROD i OZ PZD  z Piły, Czarnkowa i Trzcianki z posłem po jesiennych wyborach do parlamentu.


Prezes OZ Marian Praczyk przedstawił działalność Związku , okręgowego zarządu i rodzinnych ogrodów działkowych w kraju i na terenie naszego okręgu oraz znaczenie naszej ustawy dla działkowców, ogrodów i Związku. Poprosił posła, jako reprezentanta Sejmu z naszego okręgu o wspieranie nas działkowców w obronie obowiązującej ustawy o ROD oraz we wszelkich sprawach dotyczących ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce.


Uczestnicy spotkania poinformowali również posła o zastrzeżeniach działkowców do parlamentarzystów  PiS, którzy maja reprezentować Sejm podczas rozpoznania wniosku Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP całej naszej ustawy przez Trybunał Konstytucyjny. Poprosili o stanowisko Klubu Parlamentarnego PiS w sprawie naszej ustawy, gdyż w poprzedniej kadencji klub był autorem nowego projektu ustawy o ogrodach, który został przez Sejm odrzucony.


Poseł w swojej wypowiedzi podziękował za rzeczową informację na temat pracy Związku i funkcjonowania ogrodów i naszych problemów. Stwierdził, że wierzy w dobrą współpracę. Nie interesuje go legitymacja partyjna, bo Polska jest jedna. Nie jest fachowcem w sprawach ogrodów działkowych ale będzie korzystał z naszych i Związku doświadczeń i będzie nas wspierał.  Poinformował nas, że w Sejmie jest grupa parlamentarzystów, którzy dążą do zmiany ustawy o ogrodach działkowych, szczególnie ogrodów zagospodarowanych na atrakcyjnych gruntach w dużych miastach. Dla tej grupy nie liczą się  działkowcy, ich praca, ich oszczędności włożone w działkę- liczą się  wielkie pieniądze.

Prezes OZ oraz prezesi ogrodów zaprosili posła do udziału w zebraniach okręgowego zarządu oraz do naszych ogrodów celem zapoznania się z działalnością Związku i ogrodów.

Poseł przyjął zaproszenie i zapewnił, że weźmie udział w zebraniu OZ PZD.

 

Maria Fojt
Wiceprezes OZ PZD

 

« Powrót