Okręgowe Zarządy PZD, realizując postanowienie Krajowej Rady PZD zawarte w § 4 uchwały nr 3/XXV/2011 z dnia 17 listopada 2011r. w sprawie podsumowania wyników badania pt.”Kim są polscy działkowcy w 2011 r”, wytypowały w skali kraju 253 ROD, które wyróżniły się w przeprowadzonym badaniu. Do wyróżnionych ROD, Krajowa Rada PZD przesłała list z podziękowaniem oraz nagrody rzeczowe w postaci publikacji ogrodniczych, celem wyposażenia bibliotek ogrodowych. Każdy ROD otrzymał zestaw publikacji o łącznej wartości 429,65 zł.
W skład zestawu wchodzą następujące pozycje książkowe:
Borówka wysoka, Cytrusy, Dalie, Grusze, Gryzonie, Jabłoń, Kosaćce, Kret w ogrodzie, Kupujemy i sadzimy owocowe, Kwiaty jednoroczne i dwuletnie, Lilie, Magnolie, Najpiękniejsze byliny, Nowoczesne nawadnianie, Ogród łatwy w uprawie, Ogród na trudnym terenie, Ogród w stylu, Ogród wrzosowiskowy, Osy i szerszenie, Owocowe rarytasy, Powojniki, Preparaty roślinne, Problemy z oczkiem wodnym, Przewodnik po nawozach, Róże II, Szkodniki glebowe, Sztuka cięcia nowa, Ślimaki, Śliwy, Trawy ozdobne, Winorośl, Zadaszenia.
Zarządom ROD przekazano również po trzy egzemplarze kalendarza trójdzielnego.
Poniżej prezentujemy list Prezesa Krajowej Rady PZD skierowany do wyróżnionych ROD oraz wykaz nagrodzonych ogrodów.
W związku z aktywnym udziałem w badaniu „KIM SĄ POLSCY DZIAŁKOWCY W 2011 ROKU”, Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców składa Państwu serdeczne podziękowanie.
Okręgowe Zarządy PZD, oceniając zaangażowanie ogrodów biorących udział w badaniu, wytypowały w skali kraju 253 ROD. Wśród wyróżnionych, znalazł się również Państwa Ogród. Związek po raz pierwszy, w tak wielkiej skali mógł dokonać analizy i oceny społeczności działkowej. Wykonanie tak wielkiej pracy byłoby niemożliwe bez Państwa wysiłku i wzmożonej aktywności. Informacje uzyskane z tego badania prezentowane są w formie skróconej na stronie internetowej Krajowej Rady PZD oraz w Biuletynie Informacyjnym KR PZD.
W miesiącu styczniu br. pełne opracowanie badania „ KIM SĄ POLSCY DZIAŁKOWCY W 2011 ROKU”, zostanie przesłane do wszystkich zarządów ROD, a także zostanie przekazane władzom państwowym, samorządowym, posłom i senatorom RP.
W aktualnej sytuacji PZD, będąc w przeddzień wyroku Trybunał Konstytucyjnego, wykorzystanie wyników przedmiotowego badania jest wielce istotne i pożądane. Badanie przedstawia istotne elementy socjologiczne społeczności działkowej oraz ukazuje, jaką rolę odgrywa działka w życiu rodzin działkowych. Badanie ma ogromne znaczenie dla aktualnej sytuacji Związku, jak i dla jego przyszłości. Zachęcamy wszystkie struktury PZD do korzystania z przedmiotowego badania w działalności statutowej oraz do kształtowania i poprawy wizerunku PZD.
Zważywszy na Państwa wkład i zaangażowanie Krajowa Rada PZD jeszcze raz dziękuje, przesyłając zestaw publikacji ogrodniczych, celem wyposażenia bibliotek ogrodowych oraz trzy egzemplarze kalendarza trójdzielnego.
Prezes
/-/ Eugeniusz Kondracki
WYKAZ ROD WYRÓŻNIONYCH W BADANIU
„KIM SĄ POLSCY DZIAŁKOWCY W 20011 ROKU”
L.p. | OZ PZD | Nazwa ROD/ miejscowość |
1 | BYDGOSZCZ | „1000-lecia” w Strzelnie „Malwa” w Bydgoszczy „Pod Brzozą” w Bydgoszczy „Pod Lasem” w Mogilnie „Makrum” w Bydgoszczy „Leśna Polana” w Osielsku „Przylesie” w Bydgoszczy „Horyzont” w Bydgoszczy „Pałuczanka” w Żninie |
2 | CZĘSTOCHOWA | „Tysiąclecia” w Częstochowie „Nad Białką” w Częstochowie „Pod brzózką” w Częstochowie „Odlewnik” w Blachowni „St. Batorego” w Kaletach „Morfeusz” w Lublińcu „Sielanka” w Lublińcu |
3 | ELBLĄG | „Marianówka” w Braniewie „Katarzynki” w Braniewie „Kasprzaka” w Elblągu „Energetyk” w Elblągu „Zagaje” w Elblągu „Skowronek” w Elblągu „Browar” w Elblągu „Nad Zalewem” we Fromborku |
4 | GDAŃSK | „Derdowskiego” w Kartuzach „Dolina Radości” w Gdańsku „Ceynowy” w Wejherowie „Kościuszki” w Pucku „Niedźwiednik” w Gdańsku „Domagalskiego” w Gdyni „Relaks i Wypoczynek” w Straszynie „Nad Radunią” w Pruszczu Gdańskim „Żwirki i Wigury” w Chojnicach „Cynia” w Starogardzie Gdańskim „Janowo” w Rumii „Jantar” w Sopocie „Zatorze” w Malborku „Na Wzgórzu” w Mikołajkach Pomorskich |
5 | GORZÓW WIELKOPOLSKI | „Huzar” w Kostrzynie nad Odrą „Nowalijka” w Gorzowie Wielkopolskim „Piastowski” w Strzelcach Krajeńskich „Relaks” w Gorzowie Wielkopolskim |
6 | KALISZ | „Poligon” w Kaliszu „Relaks” w Jarocinie im. K. Świerczewskiego w Kępnie im. 1000 Lecia PP w Pleszewie „Natura” w Ostrowie Wielkopolskim „Przylesie” w Krotoszynie |
7 | KOSZALIN | „Zjednoczenie” w Darłowie „Wypoczynek” w Wałczu „E. Gierczak” w Koszalinie |
8 | LEGNICA | „Malinka” w Zgorzelcu „Jarzębinka” w Bogatyni „Storczyk” w Mirsku „Wiarus” w Bolesławcu „Tulipan” w Bolesławcu „Barbara” w Lubinie „Leśna Polana” w Koźlicach k. Lubina „Słonecznik” w Lubinie „Barbarka” w Polkowicach „40-lecia” w Legnicy „Stokrotka” w Legnicy „Pod Pająkiem” w Legnicy „Magnolia” w Legnicy „Malwa” w Legnicy „Relaks” w Grzybianach |
9 | LUBLIN | „Słonecznik” w Lublinie „Dąbrówka” w Dąbrowicy „Stokrotka” w Hrubieszowie „Słoneczny” w Kraśniku „Przyszłość” w Poniatowej „Kolejarz” w Chełmie „Pod Lasem” w Białej Podlaskiej „Promyk” w Zamościu „Obrońców Westerplatte” w Świdniku „Bystrzyca” w Lublinie |
10 | ŁÓDZKI | „Forsycja” w Łodzi „Kolejarz – Stoki” w Łodzi im. M. Konopnickiej w Łodzi „Konwalia” w Mokrej Prawej „Lotnia” w Aleksandrowie Łódzkim „Nad Rawką I” w Rawie Mazowieckiej „Nowe Rokicie” w Łodzi „Odrodzenie” w Łodzi „Pod Borem” w Konstantynowie Łódzkim „Podmiejski” w Kaletniku „Ponar – Jotes” w Łodzi „Pierwiosnek” w Łasku |
11 | MAŁOPOLSKI | „Dębniki” w Krakowie „Energetyk” w Krakowie „Jodełka” w Krynicy Zdroju im. Kopernika w Tarnowie im. Rydla w Krakowie „Pańska Góra” w Andrychowie „Przy św. Sebastianie” w Wieliczce „Relaks” w Kętach |
12 | MAZOWIECKI | „Słoneczny” w Węgrowie „Relax” w Sokołowie Podlaskim „Wiaterek” w Garwolinie „Ustronie” w Siedlcach „Sady Maliny” w Płocku „Portowa” w Płocku „Żwirki i Wigury” w Płocku „Raj” w Ostrołęce „Danusin” w Radzyminie „Krępa Rosa” w Krępnie „Park Dolny” w Warszawie „Stefanowo” w Stefanowie „Polam” w Pułtusku „Ogrodnik” w Warszawie „Dolinka Raj” w Budach Starych „Kasprzaka” w Warszawie „Kroton ITB” w Nadarzynie „Albinka” w Warszawie „Wolica” w Warszawie |
13 | OPOLSKI | „Lotos – Garbarnia” w Brzegu „Relaks” w Kędzierzynie - Koźlu Im. T. Kościuszki w Prudniku „Przyszłość” w Namysłowie „40-Lecia” w Strzelcach Opolskich |
14 | PIŁA | „Pieniążka” w Pile „Przemysłówka” w Pile „Waszkiewicza” w Pile „St. Staszica” w Czarnkowie „Relaks” w Jastrowiu „W. Witosa” w Krajence „Kolejarz” w Ryczowole „Transportowiec” w Trzciance „Kolejarz” w Krzyżu |
15 | PODKARPACKI | „Kolejarz” w Rzeszowie „im. Wł. Puchalskiego” w Rzeszowie „Relax” w Strzyżowie „Relax” w Nowej Sarzynie „1000 Lecia” w Pustkowie „Kolejarz” w Sędziszowie Małopolskim „Mokrzyszów” w Tarnobrzegu „Zielonka” w Przemyślu „Metalowiec” w Mielcu |
16 | PODLASKI | im. Kopernika w Białymstoku „Relax” w Starych Kupiskach koło Łomży im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Mońkach „Pieczurki” w Białymstoku „Kalno” w Dąbrowie Białostockiej im. gen. Berlinga w Białymstoku „Kalina” w Bakałarzewie „Boryk” w Gródku „Zatorze” w Zambrowie „Zielone Wzgórze” w Siemiatyczach |
17 | POZNAŃ | „Kopernik – Róża” w Gnieźnie im. Króla St. Leszczyńskiego w Lesznie im. mjr. Dobrzyckiego w Obornikach „Sypniewo” w Poznaniu im. Wł. Reymonta w Poznaniu „Modena” w Rawiczu |
18 | SŁUPSK | im. T. Kościuszki w Środzie Wielkopolskiej „Relaks” w Miłosławiu im. I. Świtały w Szamotułach im. T. Kościuszki w Ustce „Wł. Sikorskiego” w Lęborku „XX – lecia PRL” w Słupsku „Zieleniak” w Debrznie „Obrońców Pokoju” w Czarnem |
19 | SUDECKI | „Zgoda” w Bystrzycy „Kolejarz” w Dzierżoniowie „Nad Potokiem” w Jeleniej Górze „Szafran” w Kłodzku „Astra” w Kudowie Zdroju „Staropolanka” w Polanicy „ŚFUP” w Świdnicy „Lilia” w Świebodzicach „Słoneczne Wzgórze” w Wałbrzychu „Wypoczynek” w Ząbkowicach |
20 | SZCZECIN | „Krzekowo” w Szczecinie „Przyjaźń” w Szczecinie „Mieszka I” w Szczecinie „Nowy Sad” w Stargardzie Szczecińskim „Górki Ustowskie” w Szczecinie „Piast” w Szczecinie „Świerczewskiego” w Kamieniu Pomorskim |
21 | ŚLASKI | „Zgoda” w Cieszynie „Reneta” w Czechowicach Dziedzicach „Wiśnia” w Czechowicach Dziedzicach „Stokrotka” w Bielsku Białej „Maluch” w Bielsku Białej „Orlik” w Bielsku Białej „Zorza” w Bytomiu „Pod Gruszą” w Gliwicach „Trynek” w Gliwicach „Załęże” w Katowicach „Powstaniec Śl.” w Rudzie Śląskiej „Szarotka” w Rudzie Śląskiej „Nadzieja” w Rudzie Śląskiej „Skałka” w Świętochłowicach „Jedność – Florian” w Rybniku „Przyroda” w Czernicy „Majówka” w Jastrzębie Zdroju „Fakop” w Sosnowcu „Metalowiec” w Zawierciu „Mieczyk” w Dąbrowie Górniczej „Zalew” w Łazach „Biała Róża” w Zabrzu „Kalina” w Tychach |
22 | ŚWIĘTOKRZYSKI | im. B. Chrobrego w Kielcach „Kadzielnia” w Kielcach „Narcyz” w Kielcach im. S. Żeromskiego w Kielcach „Tulipan” w Opatowie |
23 | TORUŃSKO-WŁOCŁAWSKI | „Budowlaniec” w Grudziądzu „Krokus” w Grudziądzu „Pod Dębem” w Grudziądzu „Stokrotka” w Wąbrzeźnie „Elana” w Toruniu „Jutrzenka” w Toruniu „Koło Kani” w Toruniu „Zalesie” we Włocławku „Agrikola” we Włocławku „Miś” w Rumiankowie k. Lipna |
24 | WARMIŃSKO-MAZURSKI | „Juranda ze Spychowa” w Olsztynie „Krokus” w Olsztynie „Miodówko” w Miodówku „Semafor” w Olsztynie |
25 | WROCŁAW | „Dolinka” we Wrocławiu „im. Kościuszki” we Wrocławiu „Kamieniec” w Kamieńcu Wrocławskim „Kłos” we Wrocławiu „Lotnik” we Wrocławiu „Obrońca” we Wrocławiu „Odpoczynek” we Wrocławiu „Oświata” we Wrocławiu „Partynice” we Wrocławiu „Pierwiosnek” w Oławie „Północ” w Międzyborzu „Przodownik” we Wrocławiu „Przyszłość” w Strzelnie „Radość” we Wrocławiu „Relaks” w Oleśnicy „Sępolno” we Wrocławiu „Stokrotka” we Wrocławiu im. Staszica w Oławie „Szczepin” we Wrocławiu „Wiarus” we Wrocławiu „Wodnik” we Wrocławiu „Zgoda” w Jelczu – Laskowicach „Zorza” we Wrocławiu |
26 | ZIELONA GÓRA | „Garnizonowy” w Krośnie Odrzańskim „Sławianka” w Lubogoszczu „Jaśmin” w Lubsku „Chopina” w Nowej Soli „Promyk” w Przylepie „Promień” w Sulechowie „Zamecko” w Świebodzinie „Falubaz” w Zielonej Górze „Chemik” w Żarach |
« Powrót