wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Goście zaproszeni na IX Zjazd Delegatów PZD

Strona główna

W dniach 16 i 17 grudnia odbędzie się IX Krajowy Zjazd Delegatów PZD, który jest najważniejszym organem samorządu PZD. Ranga wydarzenia skłoniła nas do zaproszenia wielu dostojnych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele najważniejszych partii politycznych oraz osoby piastujące najważniejsze urzędy w naszym państwie.

Zaproszeni zostali m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wśród zaproszonych ministrów znaleźli się m.in. wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister administracji i cyfryzacji Michał Boni,  minister środowiska Marcin Korolec, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej  Sławomir Nowak, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zaproszenia skierowaliśmy także do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, wicemarszałka Sejmu Eugeniusza Grzeszczaka, wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha, oraz wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej.

Zgodnie z zapisami  statutu PZD na w Krajowym Zjeździe Delegatów biorą udział delegaci wybrani na okręgowych zjazdach. W tym roku na IX Krajowy Zjazd Delegatów PZD wybranych zostało 458delegatów, w tym: 17 z Bydgoszczy, 4 z Częstochowy, 5 z Elbląga, 26 z Gdańska, 7 z Gorzowa Wielkopolskiego,10 z Kalisza, 11 z Koszalina, 18 z Legnicy, 15 z Lublina, 23 z Łódzkiego, 16 z Małopolski, 41 Mazowieckiego, 18 z Opolskiego, 7 z  Piły, 14 z Podkarpackiego, 11 z Podlaskiego, 28z Poznania, 6 ze Słupska, 25 z Sudeckiego, 25ze Szczecina, 49 ze Śląska, 9 z Świętokrzyskiego, 13z  Toruńsko - Włocławskiego, 19 z Warmińsko-Mazurskiego, 28 z Wrocławia, 13 z Zielonej Góry.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Zjazdu.

Zachęcamy też do jak najczęstszego  odwiedzania naszej strony internetowej, gdyż regularnie będą pojawiały się na niej informacje na temat IX Krajowego Zjazdu Delegatów PZD.

« Powrót