wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Zabezpieczenie działek na zimę

Strona główna

Jesienne słoty na dobre zagościły nad Polską, Rodzinne Ogrody Działkowe zapadły w zimowy sen. Niestety nasze wypieszczone zielone oazy dla niektórych są łatwym łupem i przechowalnią na chłodniejsze noce. Jesienią i zimą problem włamań i kradzieży na działkach bardzo się nasila. Bezdomni, złomiarze, czy inni amatorzy cudzej własności ruszają się obłowić na działkach. Niestety nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich takich przypadków, ale należy dążyć do ograniczania chuligańskich wybryków i kradzieży.

Mimo zniechęcającej pogody, ważne jest aby działki nie były całkowicie opuszczone. Warto przynajmniej raz w tygodniu odwiedzić Ogród, przy okazji wizyty na swojej działce rzucić okiem czy nic niepokojącego nie dzieje się u sąsiadów, poprosić ich o to samo.

Jednocześnie istnieje obecnie szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych, ubezpieczenie naszej własności gwarantuje , że w wypadku nieprzyjemnej przygody nie pozostaniemy bez rekompensaty. Ważna jest też współpraca administracji Ogrodu z lokalną policją. Funkcjonariusze często są skłonni pomagać w patrolowaniu ogrodów, ale bardzo cenna i pomocna dla nich jest wiedza o rozkładnie alejek itp.

Zabezpieczając rośliny przed mrozem jednocześnie warto zabezpieczyć swoją własność, zadbać o to żeby na widoku nie pozostawały żadne przedmioty które da się sprzedać na złom, jak wiadomo okazja czyni złodzieja.

O zabezpieczaniu swoich działek, problemach z kradzieżami i współpracy z lokalną policją na przykładzie ROD im. A. Zawadzkiego możemy dowiedzieć się więcej w artykule „Bezpieczeństwo na działkach” opublikowanym w gazecie Dni Gryfina. Zachęcamy do lektury i powielania opisanych rozwiązań w innych ogrodach.

TR

« Powrót