wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

ROD „Ponidzie II” Pińczów w obronie ustawy o ROD

Strona główna

ROD „Ponidzie II” Pińczów

 

Głos Walnego Zebrania Sprawozdawczego ROD „Ponidzie II” w Pińczowie z dnia 26.03.2011 r. w sprawie wniosków Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisów Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z 8 lipca 2005 roku.

Członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Ponidzie II” w Pińczowie obecni na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym zapoznali się z w/w wnioskiem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Prof. Lecha Gardockiego i pragną wyrazić swoje zdanie w tej sprawie. Jest to zdanie wyrażające zdecydowany sprzeciw wobec takiej inicjatywy.
Według naszej opinii wnioski Pierwszego Prezesa złożone zostały w jednym celu - zlikwidowania Polskiego Związku Działkowców
i zniesienia pięknej i długiej tradycji, jaką w naszym kraju cieszy się ogrodnictwo działkowe. Wnioski te stanowią naszym zdaniem jawny atak na nabyte od pokoleń prawa działkowców. Jest to dla nas zupełnie niezrozumiałe biorąc pod uwagę fakt, iż działkowcy stanowią w Polsce ogromną grupę społeczną. Grupa ta swoją ciężką pracą przyczynia się do dbania o środowisko, polepszania warunków codziennego życia oraz popularyzacji aktywnego i zdrowego wypoczynku wśród mieszkańców miast. Wyrażamy nadzieję, że ani cele polityczne, ani nasilająca się ostatnimi czasy tendencja do nieuzasadnionej krytyki Polskiego Związku Działkowców, nie będą stanowić przyczyny pominięcia głosu tej wielkiej i cechującej się, coraz rzadziej już dziś spotykaną jednością grupy społecznej. Wierzymy, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego okażą zrozumienie dla tego głosu i nie podzielą obu stanowisk Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.

40 podpisów uczestników Walnego Zebrania.

« Powrót