wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Stanowisko uczestników narady połączonej ze szkoleniem członków Ogrodwych Komisji Rozjemczych z rejonu z OZ Sudeckiego w sprawie wniosku I Prezesa Sądu Najwyższego

Strona główna

STANOWISKO

Uczestników narady połączonej ze szkoleniem członków OGRODOWYCH KOMISJI ROZJEMCZYCH z rejonu Dzierżoniowa /Okręgowego Zarządu Sudeckiego Polskiego Związku Działkowców w Szczawnie Zdroju/ i przedstawicieli Okręgowej Komisji Rozjemczej PZD w Szczawnie Zdroju odbytej w dniu 9 września 2010r. w Dzierżoniowie

w sprawie wniosku Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego RP z dnia 22 lutego 2010r. skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją 6 kluczowych artykułów ustawy z dnia 8 lipca 200Sr. o rodzinnych ogrodach działkowych oraz zapytania prawnego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku skierowanego w dniu JO czerwca 2010r. do Trybunału Konstytucyjnego w przedmiocie konstytucyjności art. 24 ust. l ustawy z dnia 8 lipca 2005 roku o rodzinnych ogrodach działkowych.


My niżej podpisani działkowcy, członkowie PZD uczestniczący w naradzie połączonej ze szkoleniem, społecznie działający członkowie ogrodowych komisji rozjemczych i Okręgowej Komisji Rozjemczej PZD, po zapoznaniu się z wnioskiem I Prezesa Sądu Najwyższego i zapytaniem prawnym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku w naszym rozumieniu wywody prawne w ich uzasadnieniu oparte są na nieprawdziwej tezie, bądź na nieznajomości zagadnienia.


Postawione zarzuty dotyczą artykułów ustawy uchwalonej przez Sejm RP, zatwierdzonej przez Senat RP i podpisanej przez Prezydenta RP o rodzinnych ogrodach działkowych z 8 lipca 2005r. została uznana przez 620 tysięcy polskich działkowców jako dobre prawo, które gwarantuje istnienie i rozwój ogrodnictwa polskiego w Polsce. Wyraz poparcia obrony treści zapisanych w w/w ustawie dali uczestnicy I Kongresu PZD w Warszawie 14 lipca 2009r.


Nie można pominąć fakturę objęte wnioskiem i zapytaniem przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych były wielokrotnie kontrolowane i analizowane przez Sejm RP, Krajowy Rejestr Sądowy oraz Trybunał Konstytucyjny.


Swoimi podpisami udzielamy zdecydowanego poparcia ustawie z dnia 8 lipca 2005 r. o rodzinnych ogrodach działkowych i z determinacją sprzeciwiamy się wszelkim próbom jej uchylania lub wprowadzania zmian krzywdzących działkowców.


Zwracamy się do Pana Prezesa Trybunału Konstytucyjnego o uszanowanie naszych nabytych praw i oddalenie wniosku I Prezesa Sądu Najwyższego i zapytania prawnego WSA w Białymstoku.

Nasze stanowisko kierujemy do:

I Prezesa Sądu Najwyższego RP prof. dr hab. Lecha Gardockiego
Prezesa Trybunału Konstytucyjnego dr Bohdana Zdzienoteckicgo
Marszałka Sejmu RP Grzegorza Schetyny
Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza
Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO
Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS
Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego SLD
Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PSL
Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka
Prezesa Krajowej Rady PZD Eugeniusza Kondrackiego 

 

Pod w/w stanowiskiem podpisy złożyło 25 uczestników narady

« Powrót