wyszukiwanie w serwisie
 
Strona główna
Co to jest PZD
Prawo w PZD
Współpraca międzynarodowa
Jak zostać działkowcem
ROD w Polsce. Galeria zdjęć
Z działalności Okręgowych Zarządów
Działkowcy w obronie ROD
Jubileusz XXX-lecia Polskiego Związku Działkowców
Partie i Związki Zawodowe w obronie działkowców
Obrady Okręgowych Zjazdów Delegatów PZD
Działkowcy w sprawie wyborów parlamentarnych 2011 r.
Biuletyn PZD
Wydawnictwo Działkowiec
Konkursy w PZD
Wieści z Ogrodów...
Ciekawe linki
Wzory dokumentów
Archiwum wiadomości
Deutsch
II Kongres PZD
Publicystyka Związkowa
Kontakt

Stanowisko Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego ROD „Sasanka” w Grudziądzu

Strona główna

Walne Zebranie ROD „Sasanka” w Grudziądzu

Prezes Krajowej Rady
Polskiego Związku Działkowców
Pan Eugeniusz Kondracki
Warszawa

STANOWISKO
Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego ROD „Sasanka”  w Grudziądzu.
w sprawie wniosku Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego RP skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z konstytucją kilku artykułów ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o ROD

My działkowcy, członkowie PZD w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Sasanka” w Grudziądzu zebrani w dniu 24 kwietnia 2010 r. na Walnym Zabraniu Sprawozdawczo-Wyborczym zapoznaliśmy się z pełnym wystąpieniem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego RP do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzeniu niezgodności z Konstytucją RP sześciu artykułów naszej Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z 8 lipca 2005 roku. Po wnikliwej analizie wyrażamy swoje zdziwienie i zaniepokojenie treściami zawartymi w tym Wniosku, tym bardziej, że problematyka ta, była już wielokrotnie przedmiotem zainteresowań Trybunału Konstytucyjnego. Stwierdzamy, że wniosek ten uznajemy, jako kolejną, nikomu nie potrzebną próbę zmierzającą do zmiany tej Ustawy i pozbawienia nas ogrodów. Nie rozumiemy powodów, którymi kierował się Pan Prezes składając wniosek do Trybunału Konstytucyjnego Co jakiś czas podejmuje się próby likwidacji naszego Związku, pozbawiania członków PZD praw nabytych angażując do tego wszystkie możliwe organy władzy.
Jak wielu innych działkowców składaliśmy swoje podpisy w obronie naszej, dobrej i uznanej przez nasze środowisko Ustawy o ROD. Może wreszcie trzeba zwrócić na te podpisy uwagę, bo było już ich ponad 620 tysięcy! Kwestionowanie zapisów powszechnie akceptowanej przez środowisko polskich działkowców Ustawy świadczyć może tylko jedno, że Wnioskodawca nie ma najmniejszego zamiaru liczyć się ze zdaniem i odczuciami milionowej rzeszy członków społecznej, praworządnej i samorządnej organizacji z demokratycznie wybranymi organami.
Uważamy, że Wnioskodawca zapomniał, że Polski Związek Działkowców jest organizacją społeczną, a rodzinne ogrody działkowe są urządzeniami użyteczności publicznej przeznaczonymi nie tylko dla nas działkowców, ale także dla całego społeczeństwa . Spełniają one pozytywną rolę między innymi w tworzeniu warunków aktywnego wypoczynku, przywracają społecznościom lokalnym i przyrodzie tereny zdegradowane. Jak z tego wynika, ogrody to zielone płuca naszych miast i miasteczek. Stwarzają możliwości podejmowania wielu inicjatyw dla wielu grup społecznych, a przede wszystkim tym najsłabszym; emerytom, rencistom, bezrobotnym. 90% działkowców w naszym ogrodzie to emeryci i bezrobotni. Nie chcemy żadnych innowacji. Dlatego działkowcy naszego ogrodu będą wspierać działania podejmowane przez Okręgowy Zarząd PZD w Toruniu i Krajową Radę PZD w Warszawie.
Nasze stanowisko przesyłamy do Marszałka Senatu RP, Trybunału Konstytucyjnego, Parlamentarzystów województwa kujawsko-pomorskiego, Prezesa Krajowej Rady PZD w Warszawie i Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Toruniu.
Działkowcy uczestniczący w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym.

Przewodnicząca Walnego Zebrania
/-/ Anna Maślanka

Grudziądz, 24 kwietnia 2010 r.

« Powrót